77. výročie Dňa víťazstva nad fašizmom

Ukončenie druhej svetovej vojny si Ružomberčania uctili pietnou spomienkou. Foto: Viktor Mydlo

Mesto Ružomberok si v pondelok 9. mája pripomenulo 77. výročie Dňa víťazstva nad fašizmom na počesť ukončenia druhej svetovej vojny. Podujatie sa konalo pred pamätnou tabuľou pri budove Liptovského múzea.

Pred pamätnou tabuľou sa pri tejto príležitosti stretli predstavitelia vedenia mesta Ružomberok, pamätníci a ostatní prítomní, ktorí vzdali úctu padlým v boji.
Primátor mesta Igor Čombor na úvod pietnej spomienky v príhovore zdôraznil, že takéto spomienky nám musia byť mementom toho, aké ľahké je o mier prísť a čo to stojí opäť ho vybojovať. „Nesmieme zabúdať na hrdinskú obeť, ktorú vynaložili všetci zúčastnení na to, aby bolo porazené najväčšie a najagresívnejšie zlo, aké Európa kedy zažila,” povedal primátor počas prejavu.
Fotogaléria:

Foto: Viktor Mydlo

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.