Alkohol, hádky, nezodpovední psíčkari. Aj taký bol týždeň mestskej polície

Mestská polícia riešila uplynulý týždeň konflikty medzi partnermi, pričom jeden vyvrcholil fyzickým napadnutím, porušovanie nočného pokoja, pokutovala aj obyvateľov, ktorí venčili svoje psy na detskom ihrisku. Vo väčšine prípadov úradoval alkohol.

O tretej hodine ráno v sobotu 25. januára si príslušník mestskej polície obsluhujúci kamerový systém všimol na ulici Panská skupinu mladých ľudí. Išlo o šiestich dospelých vo veku 18 až 20 rokov a jedného mladistvého 17 -ročného chlapca. Partia mala pri sebe fľaše s alkoholom, ktorý požívali na verejnosti. Takto sa podarilo zmonitorovať štyroch z nich, mladistvý alkohol nepožíval, no telesnú potrebu vykonal priamo na chodník. Všetky zistené priestupky polícia riešila v blokovom konaní, v prípade mladistvého v prítomnosti zákonného zástupcu.

V sobotu 25. januára v dopoludňajších hodinách bola hliadka mestskej polície vyslaná do mestskej ubytovne na Bystrickej ceste. Tu podľa oznámenia malo dochádzať v jednom z bytov k nezhodám. Na mieste hliadka kontaktovala oznamovateľku, 63-ročnú pani, ktorá javila známky požitia alkoholu. Tá uviedla, že ju mal napadnúť jej o rok starší druh. Slovná agresia vyvrcholila fyzickým napadnutím. Muž, ktorý bol tiež pod vplyvom alkoholu, mal dať družke facku. Hliadka situáciu upokojila. Pretože sa oznamovateľka sťažovala, že na ucho po ktorom dostala facku, nepočuje, bola odvezená do nemocnice na ošetrenie. Tu ju hliadka poučila, ako ďalej postupovať a na základe lekárskej správy a predbežnej práceneschopnosti vec riešiť prostredníctvom mestskej respektíve štátnej polície.

V ten istý deň okrem iných oznámení preverovala hliadka mestskej polície oznámenie, že na ulici Sládkovičova pred bývalým Drevokupom leží na zemi nejaký muž. Hoci bolo len niekoľko minút po pätnástej hodine, muž bol značne pod vplyvom alkoholu, čo veľmi sťažovalo komunikáciu s ním. Hliadka nakoniec zistila, že ide o 27-ročného Ružomberčana, ktorý si takto na zemi na tom istom mieste ustlal aj pred štyrmi dňami. Vtedy mestskí policajti kontaktovali jeho rodičov. Teraz sa ho ujal kamarát, ktorý náhodou prechádzal okolo. Ten opitého muža odviedol domov.

Na monitore kamerového systému, ktorý monitoruje detské ihrisko na ulici K. Krčméryho, si operačný príslušník všimol muža venčiaceho svojho štvornohého miláčika. Vyslaná hliadka zistila mužovu totožnosť a za priestupok proti verejnému poriadku mu uložila blokovú pokutu. O niekoľko minút mestskí policajti uložili blokovú pokutu na detskom ihrisku aj ďalšej  majiteľke psa, ktorá takisto nerešpektovala zákaz vyplývajúci zo všeobecne záväzného nariadenia mesta o chove a držaní psov.

Polhodinu po polnoci vo štvrtok 30. januára preverovali mestskí policajti telefonické oznámenie, že v jednej z bytoviek na Žilinskej ceste dochádza k porušovaniu nočného pokoja. Hliadka zistila, že z bytu počuť hlasný hovor, 26-ročný muž sa vrátil domov pod vplyvom alkoholu, čo sa nepáčilo jeho priateľke. Hliadka situáciu upokojila a po upozornení na neskorú nočnú hodinu mladá dvojica prisľúbila, že sa to nebude opakovať.

Porušovanie nočného pokoja preverovala hliadka mestskej polície aj v piatok 24. januára niekoľko minút po dvadsiatej druhej hodine na sídlisku Klačno. Tu mladá, len 17-ročná slečna pri počúvaní hudby pozabudla na nočnú hodinu a jej susedia vec oznámili na 159–ke.  Po upozornení policajtov okamžite hudbu vypla.

Zdroj – Tlačová správa Mestskej polície Ružomberok 

 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.