Erik Daniel dostal najlukratívnejšiu ponuku v histórii klubu

Futbalisti Ružomberka začali v pondelok prípravu na jarnú časť sezóny. Za lepšími podmienkami pôjdu do Turecka.

Na úvodnom zraze ich po 28 dňoch voľna vítal kompletný realizačný tím, ktorý vedie tréner David Holoubek

Týždeň v Turecku

„Chceme sa kvalitne a dobre pripraviť na ďalší priebeh sezóny. Dôležité je vytvoriť dobrý tím a kvalitne potrénovať,“ rozrozprával sa o cieľoch hlavný tréner Holoubek.

Prípravu odštartujú futbalisti týždňovým kondičným sústredením v Liptovskom Jáne, kam odídu v utorok. Následne ich čakajú prvé dva prípravné zápasy a na prelome januára a februára strávia jedenásť dní v tureckom Beleku.

„Vidíte, aké podmienky panujú tu u nás doma. Tam budú prírodné ihriská, odohráme tri prípravné zápasy s medzinárodnými súpermi. Toto ocení každý tréner. Dnes prakticky všetky tímy z našich končín odchádzajú za lepšími podmienkami na prípravu v teple,“ zdôvodnil Holoubek čiastočne zahraničný formát prípravy.

Podľa neho sa hráči nemusia báť kilometrov behania po lesoch a kopcoch. Do prípravy chce zaradiť predovšetkým loptu a aj taktickú prípravu či posilňovňu.

„Bude to formát, ktorý ich bude baviť, čím ale nechcem povedať, že to bude ľahké,“ opísal tréner svoje tréningové plány.

Daniel dostal ponuku

Erik Daniel počas rozhovoru pre médiá. Foto – Rudolf Maškurica

Z kádra na začiatku prípravy nevypadol nikto. Športový riaditeľ Dušan Tittel čelil ataku novinárov, aby prezradil, o koho má klub záujem, a najmä, ako to vyzerá s Erikom Danielom či Jánom Maslom, ktorým končia na konci sezóny zmluvy, a mohli by tak ako kľúčoví hráči odísť bez náhrady.

„Erikovi sme ponúkli najlukratívnejšiu zmluvu v histórii klubu. Máme o neho záujem, ale rozhodnúť sa musí on,“ odpovedal krátko Tittel. Viac v tejto chvíli k téme nových kontraktov prezradiť nechcel.

Potom prišiel pred novinárov aj čoskoro 27-ročný krídelník, aktuálne jeden z najšikovnejších hráčov ligy, ktorého nedávno aj odídený tréner majstrovskej Trnavy Radoslav Látal označil ako nadpriemerného hráča v našich podmienkach.

„Ponuku som dostal, ale myslím, že na rozhodnutie je ešte čas,“ odpovedal Daniel. Neprezradil, či má na stole iné ponuky. Tvrdí, že nevie ani, kedy bude známy výsledok jeho rozhodovania.

„Budem rád, keď bude všetko rozhodnuté čo najskôr, ale tak, to čo chcem ja, na tom veľmi nezáleží,“ naznačil Daniel, ako to chodí so životom futbalového profesionála počas aktívnej kariéry.

Na prípravu sa však teší, a ak zostane v Ružomberku, rád by skončil čo najvyššie.

„Už bolo toho voľna dosť. Konečne začneme trénovať. Mráz mi, samozrejme, prekáža, ale s tým nič neurobím. Chceme byť čo najvyššie. Jasné, že pohárová Európa je cieľ, ale, keď budeme štvrtí, tak budeme štvrtí. Nič sa nedá robiť. Teraz však máme o čo hrať,“ povedal autor zatiaľ dvoch tohtosezónnych gólov MFK.

Nateraz len dvaja z dorastu

No kým z kádra nikto nevypadol, neprišli ani nové tváre.

„Každý tréner by chcel mať najlepší tím, ale závisí to od toho, či nejakí hráči odídu a v tejto chvíli nikto neodchádza, takže zostávame tak, ako sme,“ potvrdil tréner Holoubek.

V šatni sa však dvaja nováčikovia predsa len objavili. S tímom začali prípravu Holub a Bobček, ktorí sa presunuli z dorasteneckej kabíny.

David Holoubek sa už v minulosti nechal počuť, že do kádra by potreboval najmä útočníka. Teraz to už tak priamo nepovedal.

„Každý tím v slovenskej, aj českej lige stále hľadá útočníka a bolo by príjemné nejakého mať. Na druhej strane, máme tu dosť kvalitných útočníkov. Musia len na sebe pracovať počas celej prípravy. Potom sa nebojím, že by sme dobrého útočníka nemali.“

Zimnú prípravu nemá rád

Ján Maslo je tiež jedným z tých o ktorého budúcnosti sa bude v najbližších týždňoch rozhodovať. Foto – Rudolf Maškurica

Posledný polrok s aktuálnou zmluvou má pred sebou aj stopér Ján Maslo.

„Neriešim, čo bude v lete. Chcem sa sústrediť na futbal a svoje výkony. Samozrejme, možno tu aj zostanem, ale to naozaj teraz ešte v hlave nemám. Ponuku však zatiaľ nemám,“ odvetil na začiatku zimnej prípravy Ján Maslo.

Často prevezme úlohu kapitána, najmä ak chýba v tíme Dominik Kružliak. Aj preto vraví, že najdôležitejšie je na jar stabilizovať výkony. „Aby sme nestrácali body v zápasoch, ktoré sme dobre rozbehli. Potom je aj šanca, že poskočíme v tabuľke vyššie,“ tvrdí o cieli do jarnej časti ligy Maslo.

Program zimnej prípravy

8. 1. 2019 – 13. 1. 2019 sústredenie v Liptovskom Jáne

15.1. 2019 o 11:00 MFK Ružomberok – MŠK Námestovo (Ružomberok, UT)

15. 1. 2019 o 13:00 MFK Ružomberok – FK Hodonín (Ružomberok, UT)

19. 1. 2019 o 14:00 SK Sigma Olomouc – MFK Ružomberok (Olomouc)

23. 1. 2019 MFK Ružomberok – FK Pohronie (Ružomberok, UT)

25. 1. 2019 – 4. 2. 2019 sústredenie v Turecku, Belek

27. 1. 2019 FC Karpaty Ľvov (Ukr.) – MFK Ružomberok (v Turecku)

30. 1. 2019 Slavia Sofia (Bul.) – MFK Ružomberok (v Turecku)

2. 2. 2019 KS Cracovia Krakov (Pol.) – MFK Ružomberok (v Turecku)

9. 2. 2019 o 14:00  MFK Ružomberok – FK Fotbal Třinec (Ružomberok)

(Zdroj – MFK Ružomberok, zmena programu je možná)

Titulná fotografia – David Holoubek so svojimi asistentmi víta hráčov v kabíne počas pondelkového zrazu a začiatku zimnej prípravy. Foto – Rudolf Maškurica

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.