Futbalisti Ružomberka zvíťazili aj do tretice. V liptovskom derby si to odniesol Liptovský Mikuláš

V sobotu 2. októbra sa konalo vôbec prvé liptovské derby, ktoré jednoznačne ovládli Ružomberčania po výhre 4:1. Po Slovane a Žiline ružomberskí futbalisti získali opäť tri body a posunuli sa už na 3. priečku. 

Od úvodu zápasu boli futbalisti Liptovského Mikuláša o niečo aktívnejší ako ružomberskí futbalisti. V 17. minúte sa do šance dostali hostia, keď A. Krčík centroval na Pinteho, no jeho jeho hlavička bez razancie spadla Krajčírikovi do rúk.  V 20. minúte sa po chybe obrany rútil sám na bránu Gerec, ktorý získal po zákroku brankára Lukscha penaltu pre Ružomberok. Loptu na biely bod si postavil Kochan, ktorý strelil už svoj 3. gól v tejto sezóne. Od gólu z penalty odišla chtivosť hostí a taktovku nad zápasom prebrali domáci. Do polčasu sa Ružomberčania dostali ešte do jednej veľkej šance, keď strelu Rymarenka vychytal brankár Luksch. 

V 58. minúte získali Ružomberčania niekoľko metrov pred súperovou šestnástkou priamy kop, ktorý zahrával Takáč. Jeho zatočený center mieril presne na hlavu Masla, ktorý zvyšoval náskok Ružomberka už o dva góly. V 62. minúte vytvoril aktívny Takáč ďalšiu šancu na skórovanie centrom, ktorý zužitkoval Regáli a strelil gól na 3:0. Už o minútu pridal Regáli po „sólovke“ pred bránou súpera ďalší gól. V záverečných minútach sa Tatranu podarilo už iba znížiť skóre na celkových 4:1 po góle Lauru. 

Tréner priznal nekoncentrovanosť a nervozitu

Tréner ružomberských futbalistov priznal od úvodu zápasu u svojich zverencov nekoncentrovanosť a nervozitu. „Asi ste všetci videli, že moji hráči boli trošku nekoncentrovaní a hlavne by som povedal, že boli nervózni, čo sa prejavilo v tom, že sme strácali ľahké lopty v nebezpečných útokoch. Len sme pred šestnástkou odovzdávali súperovi loptu, kde sme sa nedostávali do zakončenia. Musím povedať, že začiatok mal lepší Liptovský Mikuláš, lebo sme sa nevedeli dobre pohybovať čo sa týka vrchnej dvojice našich hráčov,“ Povedal Struhár k úvodu zápasu. 

Aj počas stavu 1:0 bol tréner k hráčom kritický, z dôvodu nepresností v hre Ružomberčanov. „Musím povedať, že v prestávke som bol kritický na hráčov. Chcel som ich vyburcovať, čo sa nám v podstate podarilo a strelili sme v rýchlom slede tri góly už po presnejších prihrávkach a kombináciách. Zlomovým momentom bola asi štandardná situácia, ktorú máme nacvičenú a Jano Maslo už konečne skóroval hlavičkou. Potom už bolo vidieť pohodu na chalanoch. Boli tam veľmi dobré výkony. Súpera sme do ničoho nepúšťali. Ako keby ten súper sám odpadol a videl, že pri každom útoku boli naši hráči vždy nie o jeden, ale o dva kroky rýchlejší. To sa prejavilo na hre,“ dodal Struhár.

Najbližší zápas odohrajú proti Pohroniu 

Naopak sklamanie z výsledku netajil asistent trénera Liptovského Mikuláša Benko. „Poviem vám pravdu, po takomto výsledku sa mi ťažko hodnotí zápas. Myslel som, že prvé, historické derby vo Fortuna lige bude prebiehať v inom duchu, čo sa nám v prvom polčase darilo napĺňať. Prvý polčas by som z našej strany hodnotil kladne až na ten zbytočný gól. Jasné, keď to nejde, musíme si ho dať sami. Cez polčas sme si v kabíne niečo povedali. Dúfal som v úspešný obrat, zlepšenie hry,“ povedal k 1. polčasu Beňko. 

Ružomberok zlepšil počas druhého polčasu ofenzívnu hru, čo sa pretavilo v podobe troch gólov do siete Tatranu, ktorému sa podarilo ešte v závere skórovať. „Za dvadsať minút bolo po zápase. Ružomberok bol pohyblivejší, lepší na lopte, rýchlejší a hlavne efektívny. Ten jeden gól, ktorý sme dali je slabá náplasť na tento derby zápas. Nezostáva mi nič iné, len Ružomberku popriať k výsledku. Vedeli sme, že sú na koni. Odohrali úspešné zápasy so Slovanom, v Žiline. To ich muselo jednoznačne postaviť psychicky na nohy. Hlavne v druhom polčase to bolo aj vidno. V tomto prvom, historickom derby, pre nás neúspešnom, je pánom Liptova Ružomberok,“ dodal asistent trénera Tatranu Beňko.

Najbližší zápas čaká Ružomberčanov po reprezentačnej prestávke o dva týždne 16.októbra v Žiari nad Hronom proti Pohroniu. 

Titulná fotografia: Rudolf Maškurica.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Okrem písania pre RK magazín, trénujem mládež vo futbale v mestskej časti Černová.