Ľadové kráľovstvo v Hrabove otvoria začiatkom budúceho roka

Aktuálna situácia s pandémiou zabrzdila plány organizátorov Ľadového kráľovstva. Otvorenie bolo najskôr naplánované na 18. decembra, dnes je definitívne, že sa tak nestane. 

Vianočnú atmosféru v meste tento rok nezažijete. Súčasná situácia s pandémiou ovplyvnila nielen tradičné trhy v centre mesta, ale aj silvestrovský program, ktorý radnica zrušila. Malou nádejou bolo aspoň otvorenie Ľadového kráľovstva v Hrabove, kde mesto prispelo sumou 50-tisíc eur. A hoci bolo otvorenie naplánované pár dní pred Vianocami, kvôli sprísneným opatreniam napokon Ľadové kráľovstvo privíta prvých návštevníkov až v januári.

,,Milí návštevníci, vzhľadom na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu a sprísňovanie opatrení, chceme zostať zodpovední, preto brány rozprávkového Ľadového kráľovstva otvoríme až začiatkom roka 2021. O presnom dátume vás budeme včas informovať. Prajeme pokojné prežitie vianočných sviatkov v zdraví a tešíme sa na stretnutie v novom roku,” napísali organizátori na sociálnej sieti.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

Súčasťou Ľadového kráľovstva je betlehem s vianočným stromčekom, ľadový bar či pódium, ktoré má vítať hudobných hostí. „Myšlienka vznikala šesť rokov. Hlavným iniciátorom je Štefan Červeň, ktorý dlho premýšľal nad realizáciou, až vznikol takýto komplex. Bol to zároveň živý organizmus, kde sa neustále niečo pridávalo,“ vysvetľuje manažér Ľadového kráľovstva Marek Zelnický.

Ľadové kráľovstvo v Hrabove tvorí  aj most lásky, kde sa môžu zaľúbené páry odfotografovať pod svetielkami či ľadové klzisko s možnosťou zapožičania korčulí. Cez most sa bude okrem toaliet zároveň prechádzať aj do slameného bludiska s rozlohou 200 metrov štvorcových. Najväčším lákadlom okrem ruského kolesa bude predovšetkým stan s ľadovými sochami, ktoré vyrezávalo 22 umeleckých rezbárov z Poľska, Česka či Slovenska.

O Ľadovom kráľovstve sa viac dočítate v dvojčísle RK Magazínu, ktoré bude v predaji vo štvrtok. Podrobnejšie informácie o Ľadovom kráľovstve nájdete po otvorení aj na našom webe či sociálnych sieťach.

Titulná fotografia: Kliamatizovaný stan s ľadovými sochami. Foto: Anna Zábojníková

Som vyštudovaná žurnalistka. Počas štúdia som pracovala pre regionálne noviny, kde som písala o kultúrno-spoločenskom dianí na Považí. Mám za sebou stáž pre portál aktuality.sk. Zaujímam sa o históriu, kultúru a problémy bežných ľudí z okolia Ružomberka.