Mesto spustilo aj SMS hlásnik

Foto: Jaroslav Moravčík
Mesto Ružomberok v pondelok spustilo informovanie obyvateľov prostredníctvom SMS správ. Dôvodom sú najmä aktuálne meteorologické výstrahy súvisiace s mimoriadne silným vetrom. Od začiatku januára funguje aj e-mail hlásnik.

Mesto Ružomberok v pondelok 17. januára spustilo informovanie obyvateľov prostredníctvom e-mailových a SMS správ. Dôvodom sú najmä aktuálne meteorologické výstrahy súvisiace s mimoriadne silným vetrom. Tlačovú agentúru TASR o tom informoval hovorca primátora Viktor Mydlo.

„Ešte v decembri sme v 1. fáze spustili mobilnú aplikáciu, začiatkom januára v 2. fáze sme sprístupnili pre občanov e-mail hlásnik a včera sme oficiálne spustili aj 3. fázu nového komunikačného prostriedku – posielanie SMS správ,” upresnil pre RK Magazín hlavný správca a administrátor systému Štefan Antol v súvislosti s novou komunikačnou stratégiou mesta Ružomberok.

Minulý týždeň RK Magazín informoval, že mesto spustilo mobilnú aplikáciu Virtualne, kde nájdu obyvatelia dôležité informácie. Prostredníctvom novej aplikácie získajú občania všetky aktuálne oznamy mesta Ružomberok priamo do svojho mobilného telefónu zadarmo. Môže byť vhodnou náhradou za mestský rozhlas. RK Magazín o tom informoval už v novembrovom čísle a na svojom webe rkmagazin.sk.

Radnica spúšťa nový spôsob komunikácie s obyvateľmi prostredníctvom SMS, emailov a mobilnej aplikácie

Len závažné SMS správy

„Mesto posledné mesiace inovuje svoju komunikačnú stratégiu. Do komunikácie zavádza niekoľko nových prvkov. Sú medzi nimi SMS a e-mail hlásnik. SMS správy využívame predovšetkým v čase, kedy môže byť ohrozené ľudské zdravie alebo majetok,“ priblížil Mydlo.

Správa príde všetkým, ktorí sa zaregistrovali prostredníctvom webovej stránky mesta. Radnica ubezpečila, že služba je úplne zadarmo a informácie, ktoré prídu prostredníctvom SMS správ, budú iba vážneho charakteru.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.