Mondi SCP sa pripravuje na celozávodnú odstávku

Celulózky a papierne Mondi SCP v Ružomberku začnú svoju plánovanú celozávodnú údržbu zariadení od 31. augusta 2019. Dočasná odstávka bude trvať približne štyri týždne.

  • Štvortýždňové naplánované údržbárske práce začínajú na konci augusta ako súčasť ohlásenej investície vo výške 340 miliónov eur do modernizácie podniku
  • Nový stroj na kartónový papier s bielym povrchom príde v roku 2020
  • Centrálne zásobovanie teplom a horúcou vodou vyrábané v podniku pre obyvateľov mesta zostane behom plánovanej odstávky zachované

Celozávodná odstávka je dlhšia oproti predošlým rokov z dôvodu prác spojených s investíciou do projektu ECO plus vo výške 340 miliónov eur vrátane modernizácie celulózky a prípravy na nový stroj PS19 s kapacitou 300 000 ton kartónového papiera s biely povrchom, ktorý nabehne v roku 2020. Počas odstávky bude v podniku okrem zamestnancov približne 2500 zamestnancov externých dodávateľských firiem.

Obyvatelia Ružomberka, ktorí závisia na centrálnom zásobovaní teplom a horúcou vodou zo závodu, celozávodnú odstávku druhý rok po sebe nepocítia a dodávky tepla pre mesto budú pokračovať ako zvyčajne.

“Ako súčasť €340 miliónovej investície do tohto podniku – modernizácie celulózky a spustenia nového stroja na kartónový papier s bielym povrchom v roku 2020 – sme naplánovali začiatok tohtoročnej odstávky na koniec augusta. Očakávame, že práce budú ukončené behom štyroch týždňov. Zdravie a bezpečnosť všetkých našich zamestnancov a dodávateľov je nadovšetko a zabezpečíme všetky potrebné bezpečnostné opatrenia v priebehu tejto odstávky,” hovorí Bernhard Peschek, prezident spoločnosti Mondi SCP.

Komplexnosť tohtoročnej odstávky tiež dočasne zvyšuje pravdepodobnosť výskytu lokálneho zápachu pre prebiehajúce čistiace a údržbárske práce, odstavovania a nábehy zariadení. Spoločnosť sa vopred za takýto možný výskyt ospravedlňuje a ubezpečuje, že boli prijaté všetky opatrenia na prevenciu takéhoto výskytu.

Zdroj – Tlačová správa Mondi SCP Foto – myliptov.sme.sk

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.