Opitý vodič skončil s autom v plote

V piatok večer došlo v Černovej k dopravnej nehode. Pred pol desiatou narazil 21-ročný vodič z Ružomberka do zaparkovaného auta a následne do oplotenia rodinného domu. Po nehode nafúkal 1,85 promile. Informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.

Muž viedol osobné motorové vozidlo Škoda Octavia po ceste na sídlisko Kľačno. Z dosiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde narazil do zaparkovaného Suzuki a následne aj do oplotenia záhrady rodinného domu.

Po nehode sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,85 promile a bol jednorazovo ošetrený. Policajti mu obmedzili osobnú slobodu a zadržali vodičský preukaz. Hmotnú škodu predbežne vyčíslili na dvetisíc eur.

„Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania vo veci prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ dodal Radko Moravčík, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Foto – Polícia SR

 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.