Prvá prehra na vonkajšom ihrisku v sezóne. Ružomberčania stratili všetky body na Tehelnom poli

Ružomberskí futbalisti v nedeľu 7. novembra odohrali 14. kolo Fortuna ligy so Slovanom Bratislava. Na Tehelnom poli prehrali najtesnejším rozdielom 1:0.

Už v 6. minúte sa dostali Slovanisti do veľkej šance, no Zmrhalov pokus spoza šestnástky zneškodnil Krajčírik. V 12. minúte dostal od Hrnčára prihrávku opäť Zmrhal, ktorý otvoril skóre zápasu. Hneď na to mohli odpovedať Ružomberčania gólom, avšak Madleňák vo veľkej šanci prestrelil bránu domácich. V 16. minúte dostal Green šancu navýšiť gólové skóre belasých, jeho šancu však zmaril Krajčírik. O dvadsaťdva minút neskôr sa do šance opäť dostal osamotený Green, ktorého strelu vyrazil skvelý Krajčírik. Aktívny Green sa do polčasu dostal ešte do jednej šance, kedy jeho hlavička mierila do brvna.

V 51. minúte sa do šance dostali opäť Slovanisti, keď Kankava vystrelil spoza šestnástky, no jeho strelu vyrazil pohotový Krajčírik. Do šance zápasu sa Ružomberčania dostali v 51. minúte, keď šancu Regáliho a vzápätí aj pokus Bobčeka zmaril brankár Slovanu Šulla. V 54. minúte vystrelil spoza šestnástky Kochan, po ktorého strelu sa úspešne natiahol brankár domácich a vyrazil loptu. V 89. minúte prišla šanca po priamom kope Rymarenka, kedy sa loptu Ružomberčanom nepodarilo dostaviť do bránky súpera. Na svetelnej tabuly tak po 90 minútach svietilo skóre 1:0 pre domáci Slovan.

Ružomberčania si po dobrom výkone pripísali druhú prehru v aktuálnom ročníku Fortuna ligy. Keďže ich tabuľkoví susedia z  DAC Dunajská Streda v sobotu prehrali so Sereďou 1:3, ružomberská tretia priečka ostala neohrozená.

Slovanisti odohrali lepšiu prvú polovicu, odmenou im bol gól

Futbalisti bratislavského Slovana vyštartovali do zápasu aktívnejšie a chceli viac streliť gól ako hostia z Ružomberka. Po inkasovanom góle sa váha hry presunula na stranu Ružomberčanov, ktorí začali domácich hrýzť. „Do zápasu sme šli s určitým zámerom. Chceli sme mať zabezpečenú obrannú formáciu, no musím povedať, že Slovan hral v prvom polčase lepšie než my. Vytváral si šance, z čoho pramenil aj gól, a vytvoril si ešte ďalšie príležitosti. Po inkasovanom góle začali hrať chlapci akoby odvážnejšie, šancu mal Kostadinov, možno takú istú ako Slovan, ale nepremenil ju,“ povedal k zápasu tréner Ružomberka Peter Struhár.

Dobrým výkonom podržal Krajčírik, ktorý má formu a v štatistikách brankárov klubov Fortuna ligy sa nachádza na popredných priečkach. „Slovan si vytvoril ešte jeden samostatný nájazd, musím pochváliť nášho brankára, ktorý veľmi dobre zakročil,“ povedal k výkonu Krajčírika tréner Struhár.

Zlepšenie hry a veľké šance na skórovanie žiaľ nestačili na zmenu skóre

Tréner Ružomberčanov Peter Struhár však pochválil svojich zverencov, ktorí siahali v dnešnom zápase na minimálne bod. „Teší ma najmä celý druhý polčas, hrali sme o dosť kvalitnejšie než v tom prvom, a myslím si, že aj lepšie než Slovan. Vytvorili sme si šance či už po signáloch alebo z takého tlaku. Jasná vec je, že Slovan mal nahraté a viedol, ale chalani chceli vyrovnať, boli tam nejak závany šancí, škoda, že to tam nejako nepadlo. Musím však svojich hráčov pochváliť, podali slušný výkon. Mali sme nejaké zmeny, za výkon pochválim mladého Luku. Tak ako sme doma zaslúžene zdolali Slovan, tak tentoraz súper strelil gól, a myslím si, že mal aj o jednu-dve šance viac,“ dodal k zápasu so Slovanom Struhár.

Najbližší zápas odohrajú Ružomberčania po reprezentačnej prestávke v piatok 19.11. na domácom štadióne proti AS Trenčín.

Ttitulná fotografia: Rudo Maškurica