Ruža stratila so Slovanom všetky body

Ružomberok opäť strácal body. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok prehrali v nedeľu 13. novembra v  18. kole Fortuna ligy so Slovanom Bratislava. O výhre Slovana 2:0 rozhodli v 2. polčase Ramirez s Weissom.

Ružomberok naposledy zvíťazil v ligovom zápase pred viac ako mesiacom. Ich súperom v 18. kole Fortuna ligy bol obhajca titulu Slovan Bratislava, ktorý zažíva úspešnú sezónu a bojuje na troch frontoch – v slovenskej lige, v Slovenskom pohári a európskej súťaži Konferenčnej ligy UEFA.

V 5. minúte chcel prekvapiť brankára Chovana Morong, avšak jeho strela mierila mimo bránu domácich. O dve minúty neskôr to z rovnakej pozície vyskúšal aj Zsigmund, no tiež netrafil bránu.

Do šance sa dostal aj Slovan, keď v 9. minúte strieľal na Krajčírika zakončovateľ Ramirez. Ružomberský gólman však bol na svojom mieste. V 21. minúte to vyskúšal na Krajčírika Pauschek, no svojím dobre miereným pokusom sa mu brankára „Ruže“ nepodarilo prekonať.

V 26. minúte mal sľubnú príležitosť aktívny Zsigmund, ktorú však zužitkovať nedokázal. O jedenásť minút neskôr dostal dobrú loptu v šestnástke Weiss, no v ceste mu stál Fabiš, ktorý zabránil otvoreniu skóre. V 44. minúte vyskočil Maslo najvyššie na rohový kop, no jeho hlavička však bránu netrafila. Z následného protiútoku nedokázal gól streliť ani Čavrič.

Do prestávky tak išli oba tímy so zhodným výsledkom 0:0. „Myslím si, že v prvom polčase sme sa prezentovali veľmi dobre. Chceli sme získavať lopty v strede poľa a odtiaľ vyrážať do brejkov,“ zhodnotil prvý polčas tréner MFK Ružomberok Peter Struhár.

Úvod druhého polčasu rozhodol

V 47. minúte odrazil Kankavovu strelu Halabrín. Po minúte sa lopta už trepotala v sieti Ružomberčanov, keď Kucka naservíroval loptu na Ramireza a ten otvoril skóre – 1:0. „Mali sme však zlý vstup, súper sa zase presadil z našej ľavej strany. Pre nás to bolo odvtedy ťažšie, a ešte viac po druhom inkasovanom góle,“ povedal k zlému úvodu druhého polčasu Struhár.

V 51. minúte mohol navyšovať skóre Chakvetadze, no Krajčírik nepustil jeho strelu za svoj chrbát. Následne však prekontrolovali zákrok brankára Krajčírika na Chakvetadzeho. Rozhodca po vzhliadnutí VAR nariadil pokutový kop pre domácich. Exekútorom bol Weiss, ktorého z priameho pokusu Krajčírik vychytal. Jeho dorazenie už však bolo neomylné a zvýšil na 2:0.

V 74. minúte minul Maslo svojou hlavičkou bránu domácich. V 84. minúte to Weiss naservíroval priamo na Greena, tomu sa však skórovať nepodarilo, keď minul bránu Krajčírika. O tri minúty neskôr to na brankára Chovana skúšal strelou z diaľky Maslo, ani tentoraz však úspešný nebol. „My sme chceli s vývojom niečo spraviť, prišli striedajúci hráči, no už sme si nevytvorili žiadnu veľkú šancu,“ dodal k zápasu Struhár.

V 90. minúte hlavičkoval nad bránu Kelemen. V závere zápasu ešte mohol navýšiť skóre Slovana Šaponjič, jeho strela však mierila vysoko nad Krajčírikovu bránu. Ružomberským futbalistom sa do záveru zápasu nepodarilo ničím prekvapiť a tak si negatívnu sériu bez plného bodového zisku natiahli po prehre so Slovanom.

Dve dohrávky

Ružomberských futbalistov čakajú do konca sezóny ešte dve ligové dohrávky. Vo štvrtok 24. novembra majú naplánovaný súboj s DAC Dunajská Streda, ktorý bol odložený pre rekonštrukciu trávnika v Mol Aréne.

V nedeľu 27. novembra uzavrú ružomberskí futbalisti svoju jesennú časť domácim zápasom so Zlatými Moravcami. Výkop je naplánovaný 18:30 h, resp. 15:30 hod.

Fortuna liga – 18. kolo:

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 2:0 (0:0)

Góly: 48. Ramirez, 56. Weiss. Žlté karty: 12. Lovat, 73. Pauschek – 55. Krajčírik, 57. Zsigmund. Rozhodovali: Kráľovič – Štrbo, Jekkel. Diváci: 3570.

ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Pauschek, Kašia, Abena, Lovat (89. Morlacchi) – Kucka, Kankava – Čavrić (81. Green), Weiss (89. Mustafić), Chakvetadze (53. Zmrhal) – Ramírez (81. Šaponjić).

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Morong, Luterán (46. Halabrín), Zsigmund (79. Malý), Regáli – Gerec (63. Chrien), Bobček (79. Kelemen).

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Okrem písania pre RK magazín, trénujem mládež vo futbale v mestskej časti Černová.