Ružomberské futbalistky ukončili jesennú časť

cof
V pochmúrnom novembrom počasí počas víkendu (20. – 21. novembra) ukončili ružomberské futbalistky sezónu. Ružomberčanky v poslednom jesennom kole privítali Bardejov, žiacky zvíťazili 6:5, juniorky remizovali 2:2 a ženy si poradili so Žilinou 4:0.

V prvom stretnutí sobotného programu remizovali juniorky Ružomberka s Partizánom Bardejov 2:2. Skóre duelu otvorila domáca „Ruža“, keď sa presadila Hrúziková. Do polčasu sa už stav nezmenil a dlhé minúty to vyzeralo tak, že tento gól bol v zápase jediný. V závere stretnutia sa ale začali diať veci. V 69. minúte sa hostkám podarilo vyrovnať, keď skórovala Jacenková. Odpoveď Ružomberčaniek bola ale expresná. V 75. minúte strelila svoj druhý gól v zápase Hrúziková a zdalo sa, že Ružomberčanky porazia veľkého favorita a pripravia mu prvú prehru v sezóne. Nakoniec sa ale Bardejovčankám podarilo vyrovnať, keď v 77. minúte Hlavinková stanovila definitívne skóre stretnutia na 2:2.

(Filip Kubáň)

Strelecké hody pre žiačky Ružomberka

V poobedňajšom stretnutí vybehli na trávnik ružomberské žiačky, ktoré hrali takisto proti Bardejovu. „Ruža“ hrala od začiatku v početnej výhode, keďže hostky neboli schopné poskladať kompletnú jedenástku. Tento faktor ovplyvnil úvod duelu. Už v 5. minúte otvorila skóre stretnutia Krúpová. V 13. minúte išla „Ruža“ do dvojgólového trháku, keď sa presadila Hykelová. Za krátko sa druhýkrát v dueli presadila Krúpová a zdalo sa, že je po zápase. Bardejov to ale nezabalil a o pár sekúnd skorigovala gólom Knapová skóre na 3:1. V 25. minúte znížila stav zápasu na rozdiel jediného gólu Čechová. Tá istá hráčka o štyri minúty neskôr vyrovnala stav stretnutia na polčasových 3:3.

Po zmene strán otočila misky váh na stranu Bardejova Dendisová, ktorá otočila stav v prospech hostí na 3:4. „Ruža“ sa ale nevzdala a v 50. minúte vyrovnala Bobčeková na 4:4. V závere zápasu prišli hviezdne chvíľky Krúpovej. Najskôr v 65. minúte tretím gólom v stretnutí otočila skóre v prospech Ružomberčaniek na 5:4. O tri minúty neskôr pridala Krúpová štvrtý gól v zápase a rozhodla tak o definitívnom víťazstve Ružomberčaniek. Radosť „Ruže“ neprekazila v 70. minúte Knapová, ktorá druhým gólom v dueli stanovila skóre stretnutia na 6:5.

(Foto: Filip Kubáň)

Ženy zaskočili favorita a vyhrali

V nedeľňajšom stretnutí privítali ružomberské ženy favorita zo Žiliny, ktorý do tej chvíle zaknihoval v 13-tich stretnutiach až 12 víťazstiev a iba jedinú prehru. Ružomberčanky sa to ale hodlali zmeniť a začali výborne. Už v 3. minúte sa presadila Hrúziková a „Ruža“ išla veľmi skoro do jednogólového vedenia – 1:0. V 22. minúte zvýšila náskok domáceho celku Bruníková a ambície Ružomberka na víťazstvo v stretnutí boli razom reálne. Perfektný polčas v podaní „Ruže“ zakončila v 34. minúte Žihlavníková, ktorá uzatvorila skóre prvého dejstva na 3:0.

Po zmene strán sa Žilinčanky snažili zápas zdramatizovať, ale domáce hráčky im to nedovolili. Navyše v 60. minúte bola vylúčená hosťujúca Valová a Ružomberčanky tak dohrávali stretnutie v početnej výhode. Domáce hráčky presilovku využili v 66. minúte, keď sa druhýkrát v zápase presadila Hrúziková, tentokrát zo značky bieleho bodu a definitívne tak uzatvorila skóre stretnutia na 4:0.

Na zápase bol prítomný aj Róbert Kolár, ktorý je sponzorom ženského futbalu v Ružomberku. Dievčatá mu poďakovali za podporu počas celej doterajšej sezóny.

Pozn. redakcie: Obsiahlejší  článok o ženskom futbale v Ružomberku si budete môcť prečítať v najbližších dňoch.

Róbert Kolár je vydavateľom RK Magazínu.