Ružomberskí futbalisti odštartovali zimnú prípravu aj s novými posilami

Foto: TASR
V piatok 7. januára sa prvý krát v roku 2022 stretli ružomberskí futbalisti na štadióne pod Čebraťom. Na futbalistov čaká sústredenie v Turecku a zápasy so zaujímavými súpermi zo Srbska či Ruska.

Pred odletom na 10-dňové sústredenie do Turecka by mali Ružomberčania absolvovať štyri prípravné zápasy. Všetky štyri zápasy by sa mali odohrať na domácej umelej tráve s Námestovom, Banskou Bystricou, Bardejovom a poľským druholigistom TS Podbeskidzie Bielsko-Biala.

Na sústredení v Turecku, ktoré absolvuje ružomberská výprava od 23. januára do 2. februára odohrajú Ružomberčania tri zápasy proti srbskému FK Radnicki Nis, FC Ballkani a proti ruskému veľkoklubu FK Dynamo Moskva. Na záver prípravy ich čaká generálka proti proti ďalšiemu poľskému celku GKS Jastrzebie.

Po dvoch rokoch sústredenie v Turecku

Minulý rok Ružomberčania absolvovali celú zimnú prípravu pod taktovkou trénerov Haspru a Saparu na domácich ihriskách. Tradičné sústredenie v Turecku im minulý rok zmaril Covid-19 a tak sa museli pripravovať doma. Tento rok je to však iné. „Program prípravy sme ladili už v jeseni. Chceli sme aby sme mali herné sústredenie, ktoré sa nám podarilo vybaviť, za čo sa chcem poďakovať aj vedeniu klubu. Odohráme tam tri veľmi kvalitné zápasy,“ povedal pre webovú stránku MFK Ružomberok Peter Struhár.

Súčasťou úvodného tréningu boli aj dve nové tváre v kabíne MFK Ružomberok Kristóf Domonkos z KFC Komárno a Filip Lichý zo Slovanu Bratislava. Do prípravy so seniormi sa zapojilo aj trio futbalistov z mládežníckej liahne MFK  – Dominik Ťapaj, Matúš Krištof a Matúš Matej.

Ružomberský káder je široký a viacero hráčov nedostalo počas jeseni takú minutáž, ako by si predstavovalo. Manažéri „Ruže“ sa preto rozhodli poslať viacero hráčov na hosťovanie. „Nejakých chlapcov budeme posielať na hosťovanie, aby dostávali minutáž. Určite si ešte nechávame jedno miesto na prípadné doplnenie. Uvidíme ako bude prebiehať príprava. Nechcem to nejako privolávať, ale môže sa kadečo stať čo sa týka zdravotného stavu. Chceme sa zase zamerať na našich chlapcov čo máme v našej veľmi dobrej akadémii. Budeme ich chcieť vidieť ako sa budú s nami správať a uvidíme, či si ich necháme do jarných bojov,“ priblížil Struhár.

Do úvodného tréningu sa zo zdravotných dôvodov nezapojilo trio futbalistov – Ján Maslo, Jakub Rakyta a Adam Brenkus. Káder opustil Tihomir Kostadinov, ktorý sa upísal poľskému celku Piast Gliwice.

Program zimnej prípravy:

7.1. 2022 začiatok zimnej prípravy
15. 1. 2022 o 11:00 MFK Ružomberok – MŠK Námestovo (RK, UT)
15. 1. 2022 o 14:00 MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica (RK, UT)
19. 1. 2022 o 13:00 MFK Ružomberok – Partizán Bardejov (RK, UT)
21. 1. 2022 o 13:00 MFK Ružomberok – TS Podbeskidzie Bielsko-Biala (RK, UT)
26. 1. 2022 MFK Ružomberok – FK Radnicki Nis (Turecko)
29. 1. 2022 MFK Ružomberok –FC Ballkani (Turecko)
1. 2. 2022 MFK Ružomberok – FK Dynamo Moskva (Turecko)
5. 2. 2022 o 15:00 MFK Ružomberok – GKS Jastrzebie (RK)

 

 

 

 

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Okrem písania pre RK magazín, trénujem mládež vo futbale v mestskej časti Černová.