V Ružomberku vzniklo Veliteľstvo vojenského zdravotníctva

Transformáciou Úradu hlavného lekára OS SR vzniklo od 1. júla v Ružomberku Veliteľstvo vojenského zdravotníctva. Ide o ďalšiu zmenu v štruktúrach Ozbrojených síl Slovenskej republiky (OS SR).

Transformáciou Úradu hlavného lekára OS SR vzniklo dnešným dňom v Ružomberku Veliteľstvo vojenského zdravotníctva. V ostatných rokoch ide už o tretiu novoformovanú zložku Ozbrojených síl SR, ktoré sa aj prostredníctvom svojej štruktúry adaptujú na meniace sa bezpečnostné prostredie.

Po vzniku Veliteľstva síl pre špeciálne operácie a Spoločného operačného veliteľstva je Veliteľstvo vojenského zdravotníctva ďalšou zložku ozbrojených síl, ktorej vznik je priamou reakciou na aktuálnu bezpečnostnú situáciu, či už v podobe pandémie COVID-19, v rámci ktorej sa naplno potvrdila profesionalita vojenských lekárov a zdravotníkov, tak aj reakciou na zistenia OS SR získané počas prebiehajúcej agresie Ruskej federácie na Ukrajine.

Prvým veliteľom je Roman Jantoš

Prvým veliteľom vojenského zdravotníctva sa dnes stal brigádny generál Roman Jantoš, súčasný hlavný lekár OS SR. Našu redakciu o tom informovala Martina Kovaľ Kakaščíková, hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR.

Na slávnostnom zhromaždení pri príležitosti vzniku veliteľstva sa zúčastnil štátny tajomník MO SR Marian Majer. Skonštatoval, že ide o pozitívny krok smerom k zabezpečeniu rozvoja a efektívneho fungovania tejto súčasti OS SR.

Spolu s ním sa na ceremoniáli zúčastnil aj náčelník Generálneho štábu OS SR generál Daniel Zmeko, ktorý účastníkom pripomenul dôležitosť vojenského zdravotníctva nie len pre činnosť ozbrojených síl, ale aj pre plnenie úloh asistencie domácemu obyvateľstvu.

Fotogaléria

Zdroj: MO SR

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.