Vo štvrtok bude bez elektriny približne 700 ružomberských odberných miest

Plánovaná odstávka elektriny čaká vo štvrtok 17. septembra Malinô Brdo a časť Ružomberka.

Odstávka prebehne v čase od 8:30 do 16:00 v Ružomberku a na neďalekom lyžiarskom stredisku, dokopy bude bez elektriny 700 odberných miest. Stredoslovenská distribučná (SSD) dodáva, že ak sa elektrikárom počas práce nič neskomplikuje, prúd môže opäť nabehnúť o hodinu skôr.

„Dôvodom obmedzenia je pravidelná lezecká revízia na vzdušnom vedení vysokého napätia. Jej cieľom je včas odhaliť prípadné nedostatky a poruchy na distribučnej sústave, ktoré by mohli viesť k zníženiu jej spoľahlivosti a bezpečnosti,“ píše SSD v tlačovej správe.

Energetici sa budú 17. septembra pri revízii pohybovať v tesnej blízkosti vodičov alebo dokonca budú s niektorými zariadeniami manipulovať, čo predstavuje isté riziko. „Z hľadiska ich bezpečnosti je nevyhnutné, aby bolo vedenie v stanovenom čase vypnuté,“ upozorňuje hovorca Stredoslovenskej distribučnej Miroslav Gejdoš.

Odstávka sa dotkne ružomberských ulíc Cesta na Vlkolínec, Do Dielca, Hrabovská cesta, Hrabovská dolina a tiež lyžiarskeho strediska Malinô Brdo. Podrobný zoznam nájdete TU.

Zdroj – Tlačová správa Stredoslovenskej distribučnej

Ilustračná fotografia – Lezecká revízia na vzdušnom vedení vysokého napätia. Foto – SSD