Basketbalistky Ružomberka vstúpili do semifinálovej série pohodlným víťazstvom

Hráčky MBK Ružomberok zvíťazili v prvom zápase semifinálovej série s BK ŠKP 08 Banská Bystrica o 39 bodov.

Ružomberčanky dostávali na palubovke v Koniarni až priveľa priestoru. Ľahko sa im „dýchalo“ a aj preto s prehľadom potvrdili úlohu favorita a vyhrali nad banskobystrickými pumami 79:40.

Američanky Enabosiová aj Williamsová získavali pre tím veľa lôpt, koše však vo veľkom zaznamenávali Turudičová (23 bodov) a kapitánka Praženicová (20 bodov).

Tréner Ružomberka Juraj Suja pre klubový web uviedol, že v sérii je Ružomberok favoritom. „Momentálnu silu Banskej Bystrice však plne rešpektujeme. Majú v kádri viacero zaujímavých, vysokých hráčok, dobrý koučing. Napriek tomu sa budeme snažiť potvrdiť našu pozíciu na palubovke doma v Koniarni, ako aj pod Urpínom“ zhodnotil Suja.

Semifinálová séria sa hrá na tri víťazné zápasy. Druhý zápas série odohrá Ruža v Banskej Bystrici v sobotu 3. apríla, tretí zápas zas doma v Koniarni v stredu 7. apríla. Prípadný štvrtý zápas bude na programe 10. apríla a piaty 14. apríla.

Hlasy po zápase:

Juraj Suja, Ružomberok: „Som spokojný, dievčatá hrali dobre, až na hlúpych 5 minút v závere tretej štvrtiny. Podarilo sa nám rozdeliť minúty medzi všetky hráčky, ako sa dalo. Trápia ma nepremenené trestné hody či strelecká úspešnosť spoza oblúka, ktorá mohla byť lepšia. Celkovo som však rád za tú energiu, ktorú na palubovke kočky nechali, a dúfam, že budeme takto pokračovať.“

Miloslav Michálik, Banská Bystrica: „Na môj vkus sme pôsobili príliš vyplašeným dojmom, čo malo vplyv aj na našu hru. Boli tam úseky, kedy sme súpera vystrašili, ale viac bolo takých, kedy vystrašili oni nás. Chýbalo mi väčšie sebavedomie, ktoré sme ukázali proti Šamorínu. Neviem, či to bolo príliš veľkým rešpektom zo súpera. Je to len o sebavedomí. Učíme sa, tešíme sa na ďalší zápas.“

Ilustračná fotografia – zápas so Spišiačkami z konca apríla. Foto – Rudo Maškurica

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť