…a autor fotografií sa vyjadruje nasledovne

Často fotím prechádzajúc cez mesto, raz do mobilu, inokedy do digitálneho fotoaparátu s časovým znakom, kde zachytávam “pikošky”, ktoré uskladňujem v mojom fotoarchíve.

Je to tak trochu i choroba, ktorú som si privodil z bývalého mestského zastupiteľstva, kedy v rokoch 1994 až 2002 som bol predsedom Komisie pre ochranu verejného poriadku. Ohliadnutím sa späť do začiatkov rokov desiatych tohto storočia, aj v Spoločníku kde som mal svoj tlačový príspevok k verejnému poriadku, nájdete napríklad fotografiu, kde sprejeri postriekali čerstvo natretú fasádu budovy sociálneho úradu (ÚPSVAR) v blízkosti Okresného úradu mesta. Dnes tam tú “historickú maľbu” akéhosi “loga sprejera” aj po pätnástich rokoch nájdete opäť. 

 

V septembri 2017, som vyčistil 460 metrov dlhé parkovisko na Papiernickej ulici, kde mi na to bolo treba štyrikrát 7 hodín a 20 minút, kde sa sedem rokov neukázali Technické služby mesta; rovnako sa chystám vyčistiť i odtokový betónový žlab vedúci z ulice Papiernickej na ulicu I. Houdeka v dĺžke asi 50 metrov. Robím tak v rámci OZ Ružomberčan, ktorého som členom, a bolo by dobre, keby sa pripojili ku mne i ďalší. Mesto už dlhodobejšie nemá poriadkového gazdu. Príchod do Ružomberka a zvlášt jeho zábradlia vedľa hlavnej od Tatranskej, cez Považskú a Žilinskú cestu pripomínajú ako keby bolo tridsať rokov po vojne. 

Zaujímam sa o Ružomberok a spoločnosť okolo nás.