Bez Struhára a Takáča. Ružomberskí futbalisti si berú z Mol Arény jeden bod

Ružomberskí futbalisti remizovali v piatok 17.decembra v rámci 19. kola Fortuna Ligy proti tabuľkovému susedovi DAC Dunajská Streda 0:0.

V 5. minúte to skúsil z veľkej diaľky na bránku súpera Múdry, no jeho strela letela nad. Do veľkej šance sa dostal v 9. minúte Regáli. Jeho nábeh s loptou pred brankára súpera však skončil na bočnej strane pravej žrdi. V 16. minúte sa z pravej vertikály snažil prepasírovať loptu do šestnástky Blackman, vracajúci Regáli odvrátil jeho center na roh. Hráči DAC sa dostali do šance aj o minútu neskôr, keď Hahn chcel obstreliť Mojžiša aj brankára Krajčírika, no jeho strela mierila vysoko nad.

Bývalý ružomberský futbalista Kružliak, to v 19. minúte skúšal na Krajčírika z hranice 35 metrov. Jeho presnú strelu Krajčírik vyrazil na roh. V 33. minúte vystrelil vo veľkom vápne najlepší maďarský futbalista za rok 2020 Schafer, s jeho strelou si však Krajčírik bez problémov poradil. Útočná aktivita hráčov DAC pokračovala aj do konca prvého polčasu, keď v 36. minúte dostal Ciganiks dlhý pas za obranu hostí, šancu na zmenu skóre však zužitkovať nedokázal.

K hlavičkovému zakončeniu sa v 43. minúte dostal Boďa. Jeho hlavička však mierila vedľa. V 44. minúte získal priamy kop z 20 metrov Regáli. Fabišova strela z priameho kopu však skončila na brvne domáceho brankára Jedličku. Do polčasovej prestávky tak šli oba tímy za bezgólového stavu  – 0:0.

V 54. minúte sa do obrovskej šance dostal Hahn, no jeho hlavička nemala dostatočnú razanciu a skončila v rukaviciach Krajčírika. O tri minúty neskôr sa dostal hráč DACu do obrovskej šance, keď preloboval Krajčírika. Loptu smerujúcu do bránky na čiare odpálil do bezpečia Fabiš. Do veľkej šance sa dostal v 67. minúte Regáli, ktorý si spracoval dlhý center. Ku zmene skóre však neprišlo. O dve minúty neskôr na opačnej strane čaroval ružomberský gólman Krajčírik po strele Baliča.

V 75. minúte musel trávnik opustiť Kochan z dôvodu zranenia. Kapitánsku pásku po zranenom Kochanovi prvý krát v sezóne dostal na ruku mladý Krajčírik. V 84. minúte zapichalo v zadnom stehennom svale striedajúceho Rymarenka, ktorý však po ošetrení v zápase pokračoval. O dve minúty neskôr dostal po rohovom kope šancu na skórovanie Krstović, no jeho strela skončila iba na brvne.

Minútu pred koncom hracieho času dostal Krstović po faule v strede poľa na Luterána žltú kartu. Po uplynutí hracieho času ukázal štvrtý rozhodca nastavené tri minúty.  Minútu pred uplynutím nastavenia padol v súperovej šestnástke striedajúci Dopater. Rozhodca tam však nevidel obrancov úmysel a penalta sa nepískala. V samom závere zápasu dostali šancu na rozhodnutie hráči DAC, avšak Krajčírik bol opäť pri tom. Jesennú časť tak zakončili hráči MFK Ružomberok ôsmou remízou v sezóne.

Krajčírikove desiate čisté konto v tejto sezóne

Ružomberok chcel ukázať v tomto zápase svoje silné stránky, no nepodarilo sa im ich zužitkovať do gólu. “Išli sme s jasným zámerom, s tým, že ak využijeme silné stránky, môžeme byť úspešní. Celý zápas nám to vychádzalo. Žiaľ, nedali sme gól a skončilo sa to remízou. Videli sme kvalitné stretnutie, čo sa týka taktiky. Konečný výsledok je spravodlivý,” povedal po zápase asistent trénera Peter Tomko.

Najmladšia stopérska dvojička vo Fortuna lige Luka-Mojžiš sa v defenzíve odprezentovala opäť výkonom, ktorý zabezpečil na konte Krajčírika nulu. Sám Krajčírik a dôležitý zákrok Fabiša na bránkovej čiare im však veľmi pomohli.

Za zmienku určite stojí aj letný prestup DAC, ktorý kúpil z Paksu najlepšieho strelca maďarskej ligy z minulej sezóny Janosa Hahna. Tomuto maďarskému útočníkovi a držiteľovi siedmich reprezentačných štartov sa aj napriek veľkej snahe skórovať do Krajčírikovej brány nepodarilo.

Ružomberčania prezimujú na tretej priečke

Veľmi úspešné pôsobenie ružomberských futbalistov v jesennej časti Fortuna ligy sa vyobrazilo hlavne na tabuľkovom umiestnení. Ružomberským futbalistom patrí po 19. kole tretia priečka. Za posledných 5 sezón ide o najlepšie umiestnenie v lige po jesennej časti. Za sebou nechali tímy ako DAC Dunajská Streda, MŠK Žilina alebo AS Trenčín. S určitosťou vieme povedať, že aj po záverečných troch zápasoch základnej časti budú Ružomberčania po ročnej pauze opäť medzi TOP 6 v slovenskej lige.

Už s určitosťou vieme povedať, že do jarnej časti nenastúpi macedónsky futbalista a reprezentant Tihomir Kostadinov. V januári mu vyprší s klubom zmluva a ako nám on sám potvrdil, tak sa chystá podpísať nový kontrakt v neďalekom Poľsku v klube Piast Gliwice.

Podľa našich informácii stále s klubom rokuje o predĺžení záložník Takáč, ktorý dostal aj niekoľko zaujímavých ponúk zo zahraničia. Do MFK by malo počas zimnej prípravy prísť niekoľko hráčov na skúšku. Avšak pravdepodobne nepôjde o plnohodnotnú náhradu.

Náročná jarná časť

Ružomberských futbalistov čaká bezpochyby náročná jarná časť. Záverečné tri zápasy základnej časti odohrajú proti súperom z MŠK Žilina, MFK Tatran Liptovský Mikuláš a FK Pohronie. Po odohratí základnej časti ich čaká tuhý boj v prvej šestke najlepších tímov slovenskej Fortuna ligy, kde sa už zaručene stretnú so súpermi zo Slovanu Bratislava, Spartaku Trnava a DAC Dunajská Streda.

Úvod jarnej časti majú okorenený pohárovým zápasom s tiež náročným súperom v podobe víťaza Slovnaft Cupu posledných dvoch ročníkov Slovana Bratislava. MFK Ružomberok bude v tomto zápase domácim družstvom. Ak sa im podarí aktuálnu formu presunúť aj do jarnej časti, môžu reálne pomýšľať nad postupom do štvrťfinále.