Bod z Tehelného poľa. Ružomberok remizoval so Slovanom vďaka gólu v závere zápasu

Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v sobotu 12. marca v rámci 25. kola Fortuna ligy na trávniku ŠK Slovan Bratislava 1:1. O deľbe bodov rozhodol v závere nadstaveného času striedajúci Rymarenko.

Slovan šiel do vedenia už v 5. minúte po štandardnej situácii z rohového kopu, ktorú úspešne zakončil Weiss – 1:0. V 14. minúte dostali Ružomberčania šancu na vyrovnanie, no strela Madleňáka bola privysoká, aby ohrozila Chovanovu bránu.

V 35. minúte sa Ružomberčania opäť dostali k streleckej príležitosti, ktorú z hranice pokutového územia nevyužil Boďa, keď loptu napálil vysoko nad. V 43. minúte rozohrával Domonkos rohový kop, ktorý našiel adresáta v šestnástke, ktorým bol Bobček, no aj jeho pokus mieril nad bránu. V závere prvého polčasu nedokázal zvýšiť náskok zápasu pre belasých Mustafič.

Druhý polčas ružomberská ofenzíva značne ožila. V 55. minúte preveril Boďa svojou strelou brankára Chovana, ten si však s jeho pokusom poradil. V 59. minúte sa po rohovom kope Domonkosa ocitol v šanci Rymarenko, ktorého pokus urobil Chovanovi veľký problém. O pätnásť minút neskôr sa do obrovskej šance dostal Zmrhal, ktorý mohol zvýšiť náskok Slovanu, no ani jemu sa to po „samostatnom nájazde“ na brankára Krajčírika nepodarilo.

O niekoľko minút neskôr zužitkoval Regáli center od Masla, avšak ani jeho pokus neskončil za brankárovým chrbtom. V závere zápasu predviedol Regáli individuálnu akciu ako z učebnice. Po individuálnom vyniknutí v pravej vertikále ihriska a následnom prieniku do šestnástky súpera poslal finálnu prihrávku do malého vápna na Rymarenka, ktorý neváhal a vyrovnal – 1:1. Ružomberčania si tak odvážajú z Bratislavy dôležitý jeden bod v boji o Európske poháre.

Slabší úvod, zlepšený druhý polčas, zaslúžený bod

Ružomberčania aj naďalej dokazujú, že na priečkach, ktoré okupujú nie sú náhodou. Po remíze so Slovanom sa na krátko dostali na 2. priečku, z ktorej ich však opäť zosadil Spartak Trnava po remíze s DAC (1:1). Aj napriek slabšiemu úvodu a inkasovanému gólu v prvej desaťminútovke sa ružomberskí futbalisti do zápasu opäť dostali a v závere vyrovnali.

„Zámer, s ktorým sme išli na Tehelné pole, sa nám podarilo vykonať. Ku koncu zápasu sme zaslúžene strelili vyrovnávajúci gól. Do 15. minúty sme však hrali so strachom a nestalo sa to tu prvýkrát. Za druhý polčas musím hráčov pochváliť. Išli sme za gólom, chceli sme získať bod a som rád, že sa nám to podarilo,“ povedal po zápase lodivod futbalistov MFK Ružomberok Peter Struhár.

Derby kola o druhé miesto v tabuľke Fortuna ligy

Už najbližšiu nedeľu 20.3. si zmerajú Ružomberčania sily s priamym konkurentom v boji o európske priečky Spartakom Trnava. Z fanúšikovského aj futbalového hľadiska pôjde o zápas sezóny, ktorý by mohol napovedať, kto je Európskej pohárovej súťaží z týchto dvoch celkov bližšie.

ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Hrnčár, Abena, Božikov, De Marco – Rabiu (66. Zmrhal), Kankava (27. Agbo) – Mustafić (87. Kashia), Barseghjan (87. Pauschek), Weiss – Čavrić (66. Šaponjić)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Domonkos, Luterán (73. Mrva) – Gerec (57. Múdry), Bobček (57. Rymarenko), Regáli – Boďa

Góly: 5. Weiss – 90.+3 Rymarenko

Žlté karty: 26. Kankava, 87. Mustafič – 22. Fabiš, 41. Bobček, 60. Luterán

Rozhodovali: Dohál – Ádám, Zemko

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.