Čutkovský šlak 2021 spoznal svojich víťazov. Súčasťou 9. ročníka bol aj známy „biker“

Počas sobotného doobedia si mohli cyklistickí nadšenci a pretekári zmerať svoje schopnosti a sily s ostatnými pretekármi. Preteky sa konali už 9. krát za sebou v Čutkovskej doline. 

Tento ročník čakalo na pretekárov v hlavnej časti 20,7 km trate a tisíc výškových metrov. Celkovým víťazom sa stal Kristián Jarošík, ktorý predbehol aj známeho českého MTB pretekára a viac násobného českého majstra Karla Hartla, ktorý si odniesol celkové 2. miesto. Na trať sa aj napriek zhoršujúcej epidemiologickej situácii na Slovensku postavilo až 123 pretekárov. 

„9. ročník Čutkovskeho šlaku sme zorganizovali pomerne rýchlo, 7. septembra sme na schôdzi, ktorú som zvolal dohodli, že aj tento rok ho zorganizujeme aj napriek boju s pandémiou. Bolo to pomerne v krátkom časovom horizonte takže príprava od toho dátumu do preteku bola dosť intenzívna,“ povedal o rýchlej organizácii pretekov ich hlavný organizátor Tomáš Bačkor. 

Organizátorom vyšlo aj počasie, o čom svedčí spokojnosť organizátora a samotných pretekárov. „Ak by som mal porovnať minulý ročník, tak radosť z tohto ročníka je oveľa väčšia, a za to vo veľkej miere môže aj počasie, nakoľko minulý rok bol intenzívny dážď a chladnejší vzduch, čo odradilo najmä rekreačných pretekárov a deti s rodinami“.

Do organizácie 9. ročníka za sebou sa zapojili aj černovské organizácie. „Na príprave pretekov pomáhali viaceré aktívne organizácie pôsobiace v Černovej ako cyklistický klub CYKLISTI ČERNOVÁ o.z., Černovský chotár o.z. a turistický oddiel TJ Máj Černová.“

Aj napriek tomu, že ide o pomerne neznáme preteky na štartovej listine sa objavil skvelý český pretekár a 6-násobný majster horskej cyklistiky. „Bol som veľmi rád, keď som videl na registračnej listine známeho Českého MTB pretekára Karela Hartla, ktorý skončil celkovo na druhom mieste za Kristiánom Jánošíkom. Celkovo bolo takmer sto pretekárov vo všetkých vekových kategóriách vrátane detských. Som veľmi rád, že tieto preteky sa nám podarilo spoločne uskutočniť a na rok sa tak môžeme pustiť do jubilejného 10. ročníka,“ dodal k deviatemu ročníku Tomáš Bačkor.

Titulná fotografia: Malí pretekári na súťaži Čutkovský šľak.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Okrem písania pre RK magazín, trénujem mládež vo futbale v mestskej časti Černová.