Do Ružomberka prichádza mládežnícky reprezentant SR do 21 rokov

V priebehu jedného týždňa už druhá zmena v kádri trénera Petra Struhára. Na polročné hosťovanie prichádza zo Slovana Bratislava defenzívny záložník Filip Lichý. 

Ružomberskí futbalisti začínajú 7. januára zimnú prípravu na štadióne pod Čebraťom. Do úvodného tréningu zimnej prípravy by sa mali zapojiť aj dve nové akvizície, ktoré podpísal Ružomberok hneď po odchode macedónskeho reprezentanta Tihomira Kostadinova.

Futbalová cesta Lichého začala v Dukle Banská Bystrica, odkiaľ putoval v roku 2017 ešte v rámci mládežníckych kategórii do Slovana Bratislava. Z mládežníckych kategórií belasých sa prebojoval až do Áčka, kde začal túto sezónu pravidelne nastupovať z lavičky ako striedajúci hráč. Na jeseň minulého roka dostal od Slovana prvú profesionálnu zmluvu.

Najnovšia posila 20-ročný Lichý patrí aj k členom reprezentačného výberu SR do 21 rokov. Celkovo v mládežníckych výberoch Slovenskej reprezentácie odohral 17 zápasov a strelil 4 góly. V aktuálnej sezóne odohral za Slovan 16 zápasov, v ktorých strelil jeden gól a na jeden prihral. Zápasovú prax získaval aj v 2. lige za Béčko Slovana Bratislava, kde odohral 5 zápasov a dva krát strelil gól.

 

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Okrem písania pre RK magazín, trénujem mládež vo futbale v mestskej časti Černová.