Dopravná karta je zadarmo aj počas letných prázdnin

Cestujúci prímestskou autobusovou dopravou majú aj počas leta možnosť vybaviť si dopravnú kartu zadarmo. Náklady na jej vydanie hradí Žilinský samosprávny kraj. 

„Držitelia dopravnej karty cestujú lacnejšie. Seniori a študenti majú zľavu približne 60 percent, ostatní cestujú na dopravné karty lacnejšie v priemere o 20 percent,“ pre RK Magazín to uviedla Eva Lacová, hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja.

Ako doplnila, kredit na karte nie je časovo obmedzený. Možnosť vybaviť si dopravnú kartu zadarmo, majú cestujúci až do ukončenia tohtoročného Európskeho týždňa mobility, ktorý sa koná od 16. do 22. septembra.

Dopravnú kartu získate v zákazníckych centrách

Dopravnú kartu je možné získať v klientskych a zákazníckych centrách dopravcov. Pre región Liptov, kde prímestskú autobusovú dopravu zabezpečuje spoločnosť ARRIVA Liorbus, a.s., si kartu vybavíte na autobusových staniciach v RužomberkuLiptovskom Mikuláši. Bežná cena dopravnej karty je 4 eurá (minimálny vklad je 5 €).

Dopravnú kartu je možné dobiť osobne v klientskom alebo zákazníckom centre dopravcu, v autobuse u vodiča alebo online: www.ubian.sk. Cestovné je možné uhradiť aj prostredníctvom virtuálnej dopravnej karty v mobilnej aplikácii Ubian a Google Pay, pričom cena virtuálnej karty je 6 eur.

Zdroj: ŽSK

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.