Duel Ružomberka so Žilinou sa v piatok neuskutoční. Dôvodom je koronavírus

Futbalisti MFK Ružomberok odohrajú zápas so Žilinou v stredu 4. mája. Fotografia: Rudolf Maškurica
Súboj 8. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul medzi MFK Ružomberok a MŠK Žilina sa neodohrá v pôvodnom piatkovom termíne. Dôvodom je karanténa domáceho tímu spôsobená ochorením Covid-19. Stredoslovenské derby sa uskutoční v novom termíne v stredu 4. mája so začiatkom o 17. hodine.

Ružomberčania nemajú v zmysle Usmernenia Únie ligových klubov dostatočný počet hráčov na odohratie zápasu, preto sa piatkový duel, ktorý mal výkop naplánovaný na 20:00 h, neuskutoční. Vzhľadom na nepriaznivú pandemickú situáciu v ružomberskom tíme sa v pôvodnom termíne neodohrá už druhý jarný zápas medzi týmito súpermi. Z rovnakého dôvodu bol odložený aj februárový duel v rámci 20. kola Fortuna ligy.

„Po intenzívnej komunikácii počas uplynulých dní s oboma klubmi a televíznym vysielateľom sme našli nový termín zápasu, ktorým je streda o 17:00 hod. Zápas bude vysielaný na stanici Nova Sport tak, ako to bolo malo byť v piatok. Taktiež bude dostupný aj na platforme VOYO,“ uviedol výkonný riaditeľ Únie ligových klubov Michal Mertinyák pre oficiálny web Fortuna ligy.

Fantastická sezóna „Ruže“

MFK Ružomberok je v aktuálnej sezóne najväčším prekvapením slovenskej ligy. Mužstvo trénera Petra Struhára sa nachádza tri kolá pred koncom súťaže na skvelom druhom mieste Fortuna ligy. Liptáci si vďaka skvelým výkonom definitívne zaistili účinkovanie v pohárovej Európe, kde sa predstavia po dvojročnej prestávke.

V prípade, že „Ruža“ obsadí druhé miesto v tabuľke, a Slovenský pohár vyhrá Slovan Bratislava, kvalifikujú sa „Struhárovci“ do druhého predkola Európskej konferenčnej ligy ako nasadený klub.

Ružomberčania momentálne zvádzajú tuhý boj o druhé miesto so Spartakom Trnava, kde Liptáci v ostatnom kole získali veľmi cenný bod po remíze 0:0. Slovenský titul si už v predstihu zaistili futbalisti Slovana Bratislava, ktorý majú aktuálne pred „Ružou“ 13-bodový náskok.

Liptáci zaznamenali v tomto ročníku v 29 zápasoch 14 výhier, 12 remíz a len 3 prehry, s aktívnym skóre 49:20, pričom majú na svojom konte 54 bodov. Rovnaký počet bodov majú aj Trnavčania, ktorý však majú s Ružomberčanmi horšie vzájomné zápasy a taktiež aj skóre.

Na Liptákov čakajú v tomto ligovom ročníku okrem stredoslovenského derby ešte dve stretnutia. Predposledný duel sezóny odohrá „Ruža“ v nedeľu 15. mája v MOL Aréne, kde sa predstaví proti Dunajskej Strede. Záverečný zápas, ktorý sa uskutoční na štadióne pod Čebraťom, odohrajú Liptáci v sobotu 21. mája proti Seredi.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.