Futbalista Filip Lichý opúšťa Ružomberok

Filip Lichý na odchode z Ružomberka. Foto: Rudolf Maškurica.
Filip Lichý na odchode z Ružomberka. Foto: Rudolf Maškurica.

Prestupové obdobie sa na Slovensku pomaly rozbieha, čo bude znamenať nové príchody a odchody aj v kabíne MFK Ružomberok. Prvým hráčom, opúšťajúcim tím vicemajstra, sa stal v zimnom prestupovom období Filip Lichý.

Kmeňový hráč ŠK Slovan Bratislava prišiel do Ružomberka v januári 2022 na polročné hosťovanie. Po úspešnej pol sezóne a zisku historickej striebornej priečky vo Fortuna lige sa rozhodlo vedenie klubu úspešnú spoluprácu s 21-ročným stredopoliarom predĺžiť v podobe ďalšieho hosťovania tohto perspektívneho hráča.

Banskobystrický odchovanec prišiel do ŠK Slovan Bratislava ešte ako tínedžer v roku 2017. V Slovane Bratislava nastupoval prevažne v juniorke, no pripísal si aj niekoľko štartov vo všetkých pohárových súťažiach počnúc kvalifikáciou Ligy Majstrov, Európskou Ligou UEFA a Konferenčnou ligou UEFA.

Za MFK Ružomberok odohral dovedna 26 súťažných zápasov, v ktorých štyrikrát skóroval a na jeden gól prihral. Počas svojho pôsobenia v Ružomberku si na seba obliekol aj dres slovenskej reprezentácie do 21 rokov, za ktorú nastúpil v siedmich zápasoch. Skórovať sa mu podarilo raz a to do siete reprezentácie Španielska.

Perspektívny dorastenec s novou zmluvou

Predstavitelia MFK Ružomberok sa dohodli na novej zmluve s talentovaným útočníkom MFK Viktorom Úradníkom, ktorý je členom slovenskej reprezentácie do 19 rokov. Do Ružomberka prišiel tento 18-ročný futbalista v roku 2019 z banskobystrickej Dukly.

Mladý a ofenzívne ladený futbalista nastupuje pravidelne za ružomberský starší dorast (U19), kde sa mu túto sezónu podarilo streliť 13 gólov, čo mu priebežne zabezpečilo prvú priečku v tabuľke strelcov.

Úradník si svojimi stabilnými výkonmi v prvej dorasteneckej lige vyslúžil miestenku v reprezentácií do 19 rokov, za ktorú nastúpil túto sezónu v troch súťažných zápasoch. Jeho zmluva má platnosť do roku 2026.

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Okrem písania pre RK magazín, trénujem mládež vo futbale v mestskej časti Černová.