Futbalisti MFK Ružomberok zakončili základnú časť víťazstvom nad Pohroním

Ružomberskí futbalisti zvíťazili v sobotu 26. februára v rámci 22. kola Fortuna ligy na domácom trávniku najtesnejším rozdielom 1:0. O rozhodujúci gól proti poslednému tímu tabuľky FK Pohronie sa postaral Filip Lichý.

Úvod zápasu sa niesol vo vyjadrení nespokojnosti s vojnovým konfliktom na východe Európy u našich susedov na Ukrajine. V 11. minúte sa do úvodnej šance zápasu dostal reprezentant SR Mihalík, no strelu prepálil nad. O šesť minút neskôr sa Ružomberčania dostali k priamemu kopu, ktorý nevyužil Fabiš. V 24. minúte sa do obrovskej šance dostal opäť Mihalík, no jeho strele zabránil dobre stojaci obranca MFK Luka.

O desať minút neskôr sa do dvoch šancí dostal Rymarenko, no ani tie nedokázal využiť. Polčas uzavrel Hašekov center na Fofanu, no ten nedokázal loptu umiestniť medzi tri žrde brankára Krajčírika.

V 51. minúte centroval z priameho kopu Rymarenko, našiel hlavičku Luku, no ani ten nedokázal streliť otvárací gól zápasu. O tri minúty neskôr sa dostal do šance Lichý, ktorý strieľal spoza obrancu. Jeho strela skončila až za brankárom hostí – 1:0. V 63. minúte sa dostali do šance na vyrovnanie hráči Pohronia, no cez prehustenú ružomberskú obranu sa nedostali ku gólovej strele.

V 82. minúte to z 30 metrov vyskúšal „delovkou“ Mojžiš, avšak jeho strela skončila na pravej žrdi brankára hostí. V závere zápasu mal dve šance na vyrovnanie niekdajší ružomberský futbalista Lačný, no obidva jeho pokusy mierili mimo Krajčírikovej brány. Ružomberskí futbalisti po deväťdesiatich minútach neinkasovali a do tabuľky si zapísali ďalšie tri body.

Ťažké víťazstvo nad posledným v tabuľke

Ružomberský tréner Peter Struhár nebol spokojný s výkonom tímu v zápase. „Musím priznať, že naše víťazstvo sa rodilo veľmi ťažko. Počujete môj hlas. Musel som byť do posledných minút stále v hre s chlapcami,“ povedal na pozápasovej tlačovke.

Ružomberčania doplatili v úvode zápasu na nevyužitie streleckých príležitostí. „Čo sa týka vstupu do zápasu, mali sme dve veľmi dobré štandardky, ktoré nám moc nevyšli. Mužstvo Pohronia si v prvom polčase vypracovalo jednu veľmi dobrú príležitosť. My sme mali problém presadzovať sa v krajoch, kde sme sa chceli presadzovať buď v herných situáciách jeden na jedného alebo dvaja na dvoch, čo sa nám moc nedarilo,“ povedal na čo doplatili Ružomberčania v prvom polčase.

Veľké problémy robili Ružomberčanom najmä rýchlo rozohrávané auty, z ktorých sa dostávali do náznakov príležitostí hostia z Pohronia.  „Súper hral do konca zápasu aktívne. Hlavne pomocou autových vhadzovaní si vedel vytvoriť tlak. V podstate každý jeden aut znamenal nebezpečie pre našu bránu,“ dodal Struhár k zápasu s Pohroním.

Najmä víťazstvo po poslednom spackanom zápase s Liptovským Mikulášom bolo veľmi potrebné. „Takéto víťazstvo sme potrebovali, lebo vieme, že nasledujúci zápas hráme už v utorok so Slovanom. Atmosféra v kabíne bude dobrá a všetci si to užívame,“ zakončil Struhár.

Absencia Madleňáka

Do zápasu nenastúpil Matej Madleňák, ktorý dostal jednozápasovú stopku za päť žltých kariet v sezóne. Na jeho poste nastúpil veľmi netradičný hráč, zastávajúci skôr ofenzívne pozície Štefan Gerec. „Tréner musel nájsť vhodnú alternatívu na post ľavého obrancu. Po spoločných pohovoroch nakoniec tréner došiel na to, že najlepšou alternatívou budem ja,“ povedal Gerec k svojmu novému hráčskemu postu.

Pre ofenzívneho hráča je netradičné sa v ligovom zápase objaviť práve v krajnej vertikále na obrane. „Od spoluhráčov obrancov som si vypýtal nejaké rady na tento post, keďže som ho ešte nikdy predtým nehral. V zápase som sa snažil nespraviť žiadnu chybu, som rád, že sme neinkasovali a získali tri body,“ uzavrel Gerec.

Pohárový zápas so Slovanom

Najbližší zápas odohrajú ružomberskí futbalisti na domácom štadióne pod Čebraťom už v utorok 1. marca proti Slovanu Bratislava. V prípade, že by sa im podarilo zvíťaziť, tak by v pohári postúpili už do štvrťfinále. Zápas so Slovanom začína v netradičnom čase o 14:00.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Luka, Mojžiš, Gerec (82. Mrva) – Luterán (66. Domonkos), Kochan – Rymarenko (66. Bobček), Lichý, Regáli – Boďa

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: Slančík – Sanneh, Klabník, Kapor, Šimčák – Ožvolda, Pajer (70. Chrien), Bangala (55. Steinhübel), Mihalík (70. Lačný) – F. Hašek (46. Diomandé), Fofana

Gól: 54. Lichý

Žlté karty: 59. Luterán, 69. Boďa, 83. Regáli – 16. F. Hašek, 30. Bangala, 37. Pajer

Rozhodovali: Ochotnický – Ádám, Vass

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.