Futbalisti Ružomberka nadelili Kysuckému Novému Mestu šesť gólov a postúpili do ďalšieho kola Slovnaft Cupu

Ružomberskí futbalisti odohrali v stredu 15. septembra druhé kolo slovenského pohára. Po výhre na Oravským Veselým dostali Ružomberčania do osudia štvrtoligistov z Kysuckého Nového Mesta.

Po piatich remízach a jednej výhre mali ružomberskí futbalisti šancu sa strelecky revanšovať v Slovenskom pohári. Proti jasnému outsiderovi zvíťazili rozdielom triedy.

Ružomberčania sa už od úvodu zápasu snažili otvoriť skóre a nedovoliť súperovi streliť gól, ktorý by mohol skomplikovať zápas. Do prvej vážnej šance sa hráči „Ruže“ dostali po priamom kope Brenkusa, no domáca obrana odrazila loptu na rogh. O dve minúty neskôr sa do veľkej šance dostal Gerec, no po pohotovom zákroku domáceho brankára Holeša sme zmenu skóre nevideli.

V 11. minúte sa Ružomberčania dostali k druhému priamemu kopu, ktorý tento raz rozohrával Rymarenko. Odrazená lopta od domácej obrany skončila u Mojžiša, ktorý neváhal a doklepol ju do brány a zmenil skóre zápasu na 0:1 pre Ružomberok. Počas 14. minúty mali Ružomberčania viacero šancí na zvýšenie náskoku no skvelý domáci brankár vychytal jednu strelu a dve dorážky.

O 16 minút neskôr poslal Brankus prihrávku na Kostadinova, ktorý zvýšil skóre na 0:2. Po veľkej šanci Brenkusa a skvelom zákroku Holeša sa opäť menovaný hráč dostal do veľkej šance, nezaváhal a zvýšil ružomberské vedenie o tri góly. Minútu na Brenkusov gól bol nariadený pokutový kop pre hostí, ktorý premenil Rymarenko.

Ofenzívna aktivita hostí neubúdala a Ružomberčania sa snažili zvýšiť svoj náskok. V 51. minúte sa dostal do šance Kubík, no jeho strelu odrazil obranca domácich na rohový kop. V 66. minúte bol Brenkus faulovaný v pokutovom území a rozhodca prisúdil penaltu pre Ružomberok. Exekútorom penalty bol faulovaný hráč a ten premenil na 0:5. V 82. minúte po peknom centri Regáliho skóroval hlavou Kubík. Do konca zápasu mali hostia ešte niekoľko šancí no zvýšiť skóre sa im nepodarilo aj vďaka skvelým zákrokom striedajúceho brankára Šteinigera.

Autor textu: Samuel Kozolka.

Titulná fotografia: Záber zo zápasu. Foto: Matej Šavol.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.