Káder ružomberských futbalistov posilní kapitán KFC Komárno

Zdroj fotky: Ladislav Kertézs
Aj napriek úspešnej jeseni Ružomberčania neotáľajú a svoj káder po odchode Macedónčana Kostadinova posilňujú. Najnovšou posilou sa stal ofenzívny záložník a kapitán už bývalého celku KFC Komárno Kristóf Domonkos. 

23-ročný slovenský futbalista spravil svoje prvé futbalové kroky v klube DAC Dunajská Streda. V mládežníckych kategóriách si vyskúšal aj pôsobenie v ŠK Slovan Bratislava. V roku 2019 prestupoval z Dunajskej Stredy do maďarského druholigového klubu ETO Gyor, kde sa však výrazne nepresadil a odtiaľ sa vrátil späť na Slovensko do Komárna.

Počas štyroch sezón sa z neho stala opora ofenzívnych radov Komárna a dokonca sa stal aj kapitánom tímu. Jeho výkony so stúpajúcou tendenciou si všimli aj manažéri MFK Ružomberok, ktorí ho oslovili a dohodli sa s ním na pôsobení v ružomberskom drese do mája 2024.

KFC Komárno patrí jednoznačne k najväčším prekvapeniam druhej ligy, keďže im patrí po sedemnástich zápasoch tretia priečka a na prvú postupovú priečku strácajú tri body. K týmto úspechom im svojim výkonmi pomohol aj ich kapitán Kristof Domonkos, ktorý nastúpil vo všetkých sedemnástich ligových zápasoch a do siete súpera sa trafil 8-krát, čím mu patrí pozícia najlepšieho strelca tímu.

Podobný prestup už Ružomberčanom v minulosti vyšiel

Nie je to tak dávno, čo do českého celku Baník Ostrava prestúpil ofenzívny klenot Ružomberčanov Ladislav Almási. Takisto odchovanec Dunajskej Stredy prichádzal do Ružomberka s veľkými cieľmi a očakávaniami, ktoré aj naplnil. Po ročnom pôsobení Ružomberok opustil a odišiel na hosťovanie do ruského Akhmatu Grozny, kde sa výraznejšie nepresadil. Aj napriek koncu v Rusku sa dostal do hľadáčika Baníku Ostrava, ktorý ho od Liptákov vykúpil.

Almási ukázal svoje nesporné kvality hneď po odchode z Ružomberka a tým si získal aj miesto v základnej zostave trénerov Baníku. Jeho výkony a góly prispeli k nomináciám na zápasy Slovenskej reprezentácie. Svoj reprezentačný debut si stihol odbiť v zápase s Ruskom. V druhom reprezentačnom zápase s Chorvátskom si pripísal asistenciu pri remíze 2:2 na štadióne v Záhrebe.

Bývalému útočníkovi Ružomberka patrí v Českej lige 5. priečka v poradí strelcov gólov. Túto sezónu sa mu podarilo streliť v osemnástich zápasoch až 8 gólov a pridať 2 asistencie. Po úspešnej jeseni v Baníku sa o neho začal zaujímať aj minuloročný majster a pravidelný účastník európskych pohárov Slávia Praha.

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Okrem písania pre RK magazín, trénujem mládež vo futbale v mestskej časti Černová.