Kasárne dostanú nový šat

Plot, lešenie a hluk vŕtačiek. Takto to v uplynulých týždňoch vyzeralo v ružomberských vojenských priestoroch. Už niekoľko mesiacov tam prebieha vonkajšia oprava budov.

Považské kasárne sa v týchto dňoch dočkali nového vzhľadu. „V Ružomberku sa momentálne realizuje  investičná akcia na zvýšenie energetickej efektívnosti, konkrétne ide o zateplenie piatich budov,“ povedala pre Ružomberský magazín hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková.

Náklady na opravu, ktorá bude trvať do novembra 2017, predstavujú viac ako jeden milión eur. Ministerstvo obrany podpísalo zmluvu už koncom roka 2015, kedy sa realizujúca firma  I.N.V.E.S.T, a. s. z Oravskej Jasenice zaviazala splniť záväzok do osemnástich mesiacov.

Z bezpečnostných dôvodov nie je v súčasnosti možné vojsť dovnútra kasární. Momentálne ide v podstate o „stavenisko“, kde je potrebné dodržiavať prísny režim. Opravu interiéru budov Ministerstvo obrany SR neplánuje.

Ružomberský útvar slúži od roku 2007 ako základňa jednotiek mobilných, komunikačných a informačných systémov.

Michaela Barcíková, študentka žurnalistiky

Titulná fotografia – Ružomberské kasárne. (Foto – autor)

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.