Konfrontácie ružomberských dorastencov s Baníkom Ostrava

Ružomberským dorastom sa cez víkend darilo v konfrontáciách s Baníkom Ostrava.

Ružomberskí dorastenci odohrali v rámci víkendu 14. – 15. januára prípravné stretnutia s Baníkom Ostrava. Dosiahli v nich dve cenné víťazstvá a jednu remízu.

Svoju zimnú prípravu spustili aj ružomberské dorasty, ktoré sú po jesennej časti na úctyhodných miestach v 1. lige. Na dobrú jeseň chcú Ružomberčania nadviazať už v príprave, kedy si ružomberské tímy zmerajú sily so špičkou.

Po jesennej časti sa družstvo do 19 rokov (U-19) nachádza na druhej priečke v 1. lige staršieho dorastu, zatiaľ čo na prvé miesto strácajú iba 2 body. V Ružomberku tak zatiaľ vládne s tabuľkovým umiestnením zverencov Ondreja VilneraMiroslava Droppu spokojnosť.

Kategória do 17 rokov (U-17) pod vedením Tadeáša LackaFilipa Sliačana je po jesennej časti na 4. mieste, zatiaľ čo na špicu tabuľky stráca päť bodov. V kategórii do 16 rokov (U-16) zverenci Miroslava LatiakaPetra Kišu vedú súťaž s trojbodovým náskokom.

Hierarchia v klube funguje

V prvom zápase v rámci zimnej prípravy sa ružomberským hráčom kategórie U19 podarilo zdolať rovesníkov z Baníka Ostrava v pomere 2:1. Za zmienku stojí aj to, že sa staršiemu dorastu podarilo zvíťaziť aj napriek tomu, že im chýbalo viacero opôr z jesennej časti, ktoré nastúpili deň predtým za mužov proti MŠK Považská Bystrica.

Po jesennej časti sa viacero chlapcov posunulo zo svojich ročníkových kategórií do vyšších, kde môžu napredovať proti starším súperom, či už v tréningovej alebo zápasovej záťaži. Inak tomu nebolo ani v tomto zápase. „Priestor dostali ďalší chlapci, ktorí sú v našom kádri doplnení o hráčov nášho mladšieho dorastu U17,“ priblížil lodivod U19 Ondrej Vilner.

Začiatku zápasu sa lepšie chytili hostia. „Prvé minúty boli aktívnejšie, kde sme však  boli viacej bez lopty ako náš súper. Hra sa však neskôr vyrovnala,“ povedal k úvodu zápasu Vilner, ktorého mrzí najmä nevyužitie viacerých príležitostí. „Nedotiahli sme viacero situácií vo finálnej fáze do úspešného konca,“ zhodnotil.

Efektívny prvý polčas

Prvý polčas sa podarilo ružomberským juniorom (U-19) streliť dva góly, čím prakticky rozhodli zápas. „Na súpera sme sa pripravovali. Chceli sme hrať v kompaktnom bloku a vyrážať do rýchlych protiútokov, čo sa nám v prvom polčase darilo,“ povedal k zápasu Vilner.

V závere prvého polčasu ešte zverenci Vilnera inkasovali gól na 2:1. V druhom polčase začali mať Ružomberčania problémy v ofenzíve, kedy sa im v útočnej zóne podľa Vilnera nepodarilo dostatočne podržať loptu na svojich kopačkách.

Aj napriek veľkej snahe futbalistov Baníka Ostrava sa im už v zápase nepodarilo skórovať a tak ružomberskí futbalisti získali na úvod prípravného obdobia cenný triumf po výhre 2:1.

U-17 v Ostrave zvíťazila, U-16 remizovala

Mladšie dorastenecké kategórie vycestovali v sobotu 14. januára do Ostravy, kde si zmerali sily s ich rovesníkmi z Baníka. Kategórii U-17 sa pod vedením trénerského tandemu Lacko, Sliačan  podarilo v zápase ich súpera pokoriť v pomere 2:1.

Kategória U-17 musela v zápase s Baníkom Ostrava otáčať nepriaznivé skóre. „V prvom polčase sme boli nebezpečnejší a hrali sme lepšie ako súpera. Aj napriek tomu, že sme inkasovali prvý, na gól sme dokázali rýchlo odpovedať. V druhom polčase sme po krásnom protiútoku otočili gólom na 2:1,“ povedal k zápasu hlavný tréner kategórie U-17 Tadeáš Lacko.

Kvalitná príprava a kvalitní súperi v prípravnom období dokážu manšafty preveriť najlepšie. „Vždy sa tešíme na prípravné zápasy s českou špičkou, pretože sú to stretnutia s obrovskou kvalitou. A súperi nás dokážu preveriť po každej jednej stránke,“ priblížil Lacko.

Najmladší dorastenecký tím U-16 pod taktovkou Latiaka a Kišu remizoval vo svojej úvodnej konfrontácii 2:2. „Odohrali sme prvý prípravný zápas a hneď proti kvalitnému súperovi. V zápase dostali príležitosť všetci hráči, ktorí sú momentálne u nás v tréningovom procese. Po ťažkom týždni, ktorý chalani odmakali, sme neodohrali dobrý zápas,“ priblížil zápas lodivod Miroslav Latiak.

Úvod zápasu zachytili ružomberskí dorastenci horšie ako ich súpera. „Do zápasu sme vstúpili zle a dvakrát inkasovali. Potom sa nám podarilo znížiť z brejkovej situácie, keď skóroval Tittel. Do druhého polčasu sme vstúpili lepšie a odohrali sme lepších dvadsať minút, kde Ambróz skóroval zo štandardnej situácie,“ dodal k zápasu Latiak.

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Okrem písania pre RK magazín, trénujem mládež vo futbale v mestskej časti Černová.