Kraj ocenil troch študentov z Ružomberka

Ocenených bolo 41 žiakov stredných škôl v Žilinskom kraji. Foto: ŽSK
Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva žilinská župa ocenila 41 žiakov stredných škôl, medzi ktorými sú aj traja z Ružomberka.

Vo štvrtok 27. októbra sa uskutočnilo slávnostné oceňovanie žiakov zo všetkých stredných škôl Žilinského kraja pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva. Podujatie sa konalo v honosnom Sobášnom paláci v Bytči.

Predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová ocenila 41 žiakov stredných škôl z 98 nominovaných. Žiaci získali ceny za úspechy a výsledky v oblasti výchovy a vzdelávania v piatich kategóriách: mimoriadne študijné výsledky, šport, umenie a kultúra, mimoriadny čin ľudskosti a duálne vzdelávanie.

Medzi ocenenými sú aj žiaci ružomberských stredných škôl

V kategórii mimoriadne študijné výsledky získali cenu Zuzana Bebjaková zo Strednej zdravotníckej školy Márie Terézie Schererovej v Ružomberku a Nikola Legerská z Gymnázia sv. Andreja v Ružomberku. Tretím oceneným bol Tomáš Lakoštík z Gymnázia v Ružomberku v kategórii umenie a kultúra.

Zuzana Bebjaková (druhá sprava) získala cenu v kategórii mimoriadne študijné výsledky. Foto: ŽSK
Nikola Legerská (druhá sprava) bola taktiež ocenená za mimoriadne študijné výsledky. Foto: ŽSK
Tomáš Lakoštík (druhý sprava) bol ocenený v kategórii umenie a kultúra. Foto: ŽSK

Som na našich žiakov nesmierne hrdý. Svojím prístupom k štúdiu a aktívnou prácou v čase mimo vyučovania preukázali svoju ľudskosť, empatiu a vytrvalosť. Práve tieto hodnoty sú v súčasnosti pre spoločnosť veľmi dôležité. Veľká vďaka patrí aj ich pedagógom, trénerom, zamestnávateľom a učiteľom. Aj vďaka ich podpore a motivácií sme mohli oceniť žiakov, ktorí sú verím, vzorom pre svojich spolužiakov a kamarátov,“ uviedol Ľuboš Berešík, riaditeľ odboru školstva a športu ŽSK.

Súčasťou podujatia boli aj umelecké a tanečné vystúpenia v podaní žiakov zo žilinského Konzervatória a tanečné páry z Tanečno-športového klubu TopDance v Žiline.

Zdroj: ŽSK

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.