Kúpa čísla na pomoc Ukrajine

Aj naše vydavateľstvo R PRESS sa zapojilo do pomoci Ukrajine. Výťažok z predaja aktuálneho čísla RK Magazín venujeme na podporu ľudí a organizácií, ktoré pomáhajú.

Vážení čitatelia, milí Ružomberčania,

vojenská agresia Ruska voči nášmu susedovi Ukrajine už trvá viac ako mesiac. Ruská invázia na Ukrajinu je hrubým porušením medzinárodného práva. Bombardovanie škôl, nemocníc či divadiel je neospravedlniteľný vojnový zločin. Ostreľovanie civilistov, ich obkľúčenie a vyhladovanie bez možnosti humanitárnej pomoci je genocída. Režim prezidenta Putina sa rozhodol potlačiť slobodu a demokraciu nielen na Ukrajine, ale aj v našom svete. Obdivujem  Ukrajincov, s akou vnútornou silou a odhodlaním vzdorujú tyranovi a jeho armáde. Sláva Ukrajine!

Svet aj Slovensko spája sily, prejavuje obrovskú solidaritu a pomáha našim susedom. Vítam aktivity na podporu Ukrajincom v našom meste, ktoré robia študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku. Som hrdý, že sa k nim pridali aj občania nášho mesta. Pomoc pre ľudí, ktorí pred vojnovým konfliktom utekajú zo svojej domoviny, pripravila aj samospráva. A pomocnú roku podávajú aj ďalšie inštitúcie, podnikateľské subjekty a jednotlivci. Vyjadrujú solidaritu ukrajinskému ľudu a pripomínajú, že stoja za Ukrajinou ako suverénnym štátom s jeho územnou celistvosťou.

Hľadal som tiež možnosti, ako ešte pomôcť. V rukách máte nové číslo RK Magazínu, ktoré spomínané aktivity mapuje. Špeciálne je v tom, že jeho kúpou podporíte Ružomberčanov, ktorí pomáhajú Ukrajincom a Ukrajine. Na ich podporu pôjde celá suma, ktorú za RK Magazín zaplatíte. Rozhodol som sa tak preto, že obdivujem obrovské zapojenie mnohých Ružomberčanov do pomoci, či už individuálne alebo cez pomáhajúce organizácie. Práve na ich činnosť bude finančná podpora z výťažku z predaja smerovaná.

Prajem príjemne čítanie a ďakujem za ochotu, že aj kúpou tohto čísla pomôžete tým, ktorí pomáhajú.

Robo Kolár

vydavateľ RK Magazínu

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.