Mladíci unikali z kradnutého auta. Jedného z nich policajti zadržali po varovnom výstrele

Dvaja mladíci jazdili po Ružomberku na kradnutom aute, jedného z nich policajti zadržali, po druhom pátrajú.

Ružomberskí policajti chytili v noci z pondelka na utorok 20-ročného mladíka, ktorý jazdil na kradnutom motorovom vozidle Fiat Scudo bielej farby. Auto bolo odcudzené krátko po polnoci na ulici J. Jančeka v Ružomberku. Ihneď na to po ňom vyhlásili pátranie, na základe ktorého policajti vozidlo zastavili na ulici Ž. Silbigera.

Podľa slov hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jany Balogovej sa vodič a spolujazdec dali z vozidla na útek. Na výzvu policajtov nereagovali a unikali, policajti preto použili varovný výstrel do vzduchu. Následne si jeden z unikajúcich ľahol na zem. Druhý naďalej utekal na neznáme miesto.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

Zadržaného mladíka umiestnili do cely policajného zaistenia. „Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla. Po  druhom mladíkovi polícia intenzívne pátra,“ uzavrela policajná hovorkyňa.

Foto – Polícia SR