Na Štefana prvá lyžovačka na Malinom Brde 

Stredisko Malinô Brdo ski & bike park otvorí lyžiarsku sezónu v nedeľu 26. decembra. Kompletne aj so spodnou zjazdovkou do Hrabova by ho mohli otvoriť v závislosti od podmienok na zasnežovanie začiatkom nového roku.

„V posledných dňoch sme veľmi intenzívne pracovali na príprave zjazdoviek, predovšetkým hlavného svahu. Výrazne nám pomohlo aj výdatné sneženie na Štedrý deň, v umelom zasnežovaní budeme pokračovať aj naďalej maximálne, tak ako sa len dá,“ informoval nás Tomáš Gazdarica, marketingový a PR manažér strediska Malinô Brdo ski & bike park.

Šéf marketingu pre RK Magazín prezradil aj ktoré dopravné zariadenia a zjazdovky budú otvorené  počas najbližších dní. „V prevádzke bude 4-sedačková lanovka a detský lyžiarsky vlek, otvorená zjazdovka Hlavná časť 1a. Do strediska vás dopraví 8-miestna kabínová anovka. Prevádzková doba je od 8:30 do 15:30 hodiny.“

Foto: Tomáš Gazdarica.

Skibusy nahradí mestská hromadná doprava

K zmene oproti minulosti dochádza v prípade skibusov. Malinô Brdo ski & bike park tentoraz neuzavrel zmluvu s vlastným dopravcom, ale na základe dohody s mestom Ružomberok, lyžiari sa k údolnej stanici kabínkovej lanovky dostanú mestskou hromadnou dopravou. „Za týmto účelom budú posilnené linky od hotela Áčko a od Katolíckej univerzity, takže všetko by malo klapať,“ objasnil T. Gazdarica.

Do 25. decembra 2021 bolo možné zakúpiť si bonusovú sezónku. „Ide o novinku, ktorú môže majiteľ využiť aj v lete. Držitelia skipasov budú mať navyše 10-percentnú zľavu na konzumáciu jedál a nápojov v Aprés ski bare a na chate Dária na Málinom Brde počas celej zimnej a letnej sezóny. Plus k tomu pribudne 30-percentná zľava v požičovni Lilly sport v údolnej stanici lanovky v Hrabove na veľký servis lyží či snowboardov a zadarmo aj strojové nastavenie vypínania viazania,“ dodal marketingový manažér.

Fotografie: Tomáš Gazdarica.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som vyštudovaný novinár s dlhoročnou praxou v celoslovenských, regionálnych i komunálnych médiách a mám skúsenosti aj s vydávaním novín. Dlhé roky bol vydavateľom a šéfredaktorom regionálneho týždenníka LIPTOV a šéfredaktorom MY/Liptovské noviny. V súčasnosti som riaditeľom vydavateľstva R PRESS a poverený vedením redakcie RK MAGAZÍN.