Nevydarený október vicemajstra

Ružomberskí futbalisti zaznamenali už osem remíz vo Fortuna lige. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok majú za sebou štvrtý mesiac novej sezóny. V rámci neho odohrali päť duelov, v ktorých zaznamenali dve výhry a tri remízy.

Liptáci vstúpili do nového ročníka najvyššej slovenskej súťaže v pozícii vicemajstra. V prebiehajúcej sezóne sa však zverencom Petra Struhára nedarí podľa predstáv a nachádzajú sa v hernej a výsledkovej kríze.

Z Ružomberka sa podobne ako v ostatnom ročníku postupne stáva remízový kráľ. V doterajšom priebehu najvyššej slovenskej súťaže totiž zaznamenal v pätnástich stretnutiach až 8 remíz, 5 výhier a 2 prehry, ktoré utŕžil na svojom ihrisku.

Tri remízy po sebe

Prvý októbrový duel odohrali Ružomberčania v Podbrezovej, ktorá sa v tom období nachádzala vo veľmi dobrej forme. Liptáci sa však nepríjemného súpera nezľakli a po slušnom výkone triumfovali na Horehroní 2:0. Následne odohral vicemajster derby proti Liptovskému Mikulášu. Ružomberčania boli jednoznačným favoritom stretnutia, no svoju úlohu nezvládli a s posledným mužstvom ligy iba remizovali 1:1.

Zakrátko čakalo na Liptákov stretnutie 4. kola Slovenského pohára na pôde účastníka V. ligy – Devínskej Novej Vsi. Ružomberčania povinnú jazdu splnili a svojho protivníka zdolali rozdielom triedy (3:0). Za pár dní odohral vicemajster ďalšie derby, tentokrát proti Banskej Bystrici. Liptáci však opätovne nezvíťazili a s Duklou si podelili body po remíze 1:1.

Októbrový program ukončili Ružomberčania stretnutím v Trenčíne. Liptáci hrali takmer celý duel o jedného hráča viac, no presilovku nevyužili a spod hradu Matúša Čáka si odviezli iba bod po bezgólovej remíze. „Ruža“ tak v troch po sebe idúcich zápasoch v rámci Fortuna ligy získala iba 3 body za rovnaký počet remíz a výrazne si skomplikovala boj o účasť v skupine o titul.

Ružomberok čakajú dve dohrávky

V novembri čakajú na zverencov Petra Struhára štyri duely, pričom jeden z nich už odohrali. Vicemajster však v ňom úspešný nebol. Ružomberčania sa v rámci osemfinále Slovnaft Cupu predstavili v Skalici. Napriek tomu, že hrali väčšinu druhého polčasu v početnej výhode, tak so Skalicou iba remizovali 1:1.

V následnom penaltovom rozstrele boli úspešnejší Záhoráci, ktorým sa podarilo zaznamenať veľmi cenné víťazstvo a prebojovali sa do ďalšieho kola národného pohára. Liptáci naopak potvrdili, že v tejto sezóne nie sú v optimálnej forme a s vysokou pravdepodobnosťou budú bojovať do posledného kola o účasť v hornej „šestke“. V tabuľke najvyššej slovenskej súťaže sa síce nachádzajú na 5. mieste a majú dva zápasy k dobru, ale bodové rozdiely medzi jednotlivými tímami sú minimálne.

Najbližší duel odohrajú Ružomberčania v nedeľu 13. novembra o 17:30 h, keď sa predstavia na pôde majstrovského Slovana Bratislava. Následne príde na rad reprezentačná prestávka. Po jej uplynutí odohrá vicemajster dve odložené stretnutia. Najskôr čaká zverencov Petra Struhára dohrávka 11. kola Fortuna ligy, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 24. novembra v Dunajskej Strede.

Kalendárny rok ukončia Liptáci dohrávkou 17. kola najvyššej slovenskej súťaže proti Zlatým Moravciam, ktorá je na programe v nedeľu 27. novembra. Skorší koniec ligových súťaží súvisí s Majstrovstvami sveta v Katare, ktoré sa začínajú 20. novembra a trvajú až do 18. decembra. Jarná časť najvyššej slovenskej súťaže štartuje 11. februára 2023, pričom Ružomberok počas nej čakajú ešte štyri duely.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.