Nová tvár v kabíne MBK Ružomberok

Soňa Svetlíková podpísala s MBK zmluvu do konca sezóny. Foto: Pavel Netolička.
Soňa Svetlíková podpísala s MBK zmluvu do konca sezóny. Foto: Pavel Netolička.

Úradujúceho vicemajstra MBK Ružomberok posilnila 23-ročná slovenská reprezentantka Soňa Svetlíková.

Košická rodáčka začala túto sezónu v českom klube KP Brno, s ktorým si na jeseň zahrala aj skupinovú fázu Európskeho pohára FIBA. Na spolupráci s MBK Ružomberok sa dohodla mladá podkošová hráčka do konca sezóny 2022/2023.

Spokojnosť trénera s ofenzívnou stránkou

Podľa generálneho manažéra Radoslava Popelku ide o typologicky zaujímavú hráčku na poste, ktorý nebol dostatočne obsadený.  „Veríme, že Soňa nám môže veľmi pomôcť na poste. Ide o kvalitnú slovenskú hráčku, členku slovenskej reprezentácie, ktorá má schopnosti na to, aby sa dokázala výrazne strelecky presadzovať,“ povedal k novej posile Radoslav Popelka.

Cieľ je podľa generálneho manažéra nastavený jasne. „Budeme pracovať na tom, aby sa v čo najkratšom čase zžila s našim konceptom hry a pomohla tímu na oboch stranách ihriska,” dodal Popelka k Soni Svetlíkovej.

S novou posilou je spokojný aj tréner Juraj Suja. „Veľa si sľubujeme od jej príchodu. Soňa má svoju kvalitu a potenciál sa zlepšovať. Na svoj vek už nazbierala nejaké skúsenosti,“ povedal k novému prírastku do kádra MBK Ružomberok.

Svoje prvé minúty v ružomberských farbách si môže 23-ročná basketbalistka pripísať v sobotu 7. januára o 18:00 hod. na palubovke ŠK UMB Banská Bystrica. Posledné stretnutie v rámci základnej časti Extraligy, ktoré bude zároveň dohrávkou 10. kola, odohrá „Ruža“ v stredu 11. januára v Poprade.

Ružomberčanky opäť v skupine o titul

Potom sa ligová tabuľka rozdelí na dve polovice. Prvé štyri tímy po základnej časti budú bojovať v skupine o titul a zvyšná štvorica mužstiev si to „rozdá“ v boji o záchranu. Úvodné duely týchto skupín sú na programe 14. januára 2023, pričom Ružomberčanky odohrajú prvý zápas skupiny o titul na domácej palubovke proti Slávii Banská Bystrica.

Ružomberské basketbalistky si tak ako každú jednu sezónu od vzniku súčasného modelu súťaže zabezpečili miestenku v skupine o titul, kde ich čaká ďalších šesť kvalitných zápasov. V nadstavbe sa stretnú zhodne po dvakrát s Piešťanskými Čajkami, Sláviou Banská Bystrica a Šamorínom. Následne sa súťaž preklopí do vyraďovacej časti – play-off.

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Okrem písania pre RK magazín, trénujem mládež vo futbale v mestskej časti Černová.