Opravujú “tancujúcu” dlažbu pred mestským úradom

Napriek niekoľkoročnému investičnému dlhu sa mesto rozhodlo potupne opraviť všetky problematické cesty a chodníky. Podľa ružomberského primátora nechcú prešľapovať na mieste a čakať.

Mesto Ružomberok v spolupráci s Technickými službami Ružomberok začali v utorok 8. augusta s opravou poškodenej “tancujúcej” dlažby v okolí mestského úradu a kostola na Námestí Andreja Hlinku.

,,Iste mi dáte z pravdu, že dlhodobo nie je v dobrom stave. Dlažba sa nebezpečne uvoľňuje, keď naprší, vytvárajú sa pod ňou mláky a je skutočne veľkým šťastím, že sa doteraz nikomu nič nestalo. Pritom ide o reprezentatívny verejný priestor, kde zavíta ročne mnoho obyvateľov a návštevníkov mesta,” uviedol ružomberský primátor Ľubomír Kubáň v príspevku na sociálnej sieti .

Podľa jeho slov sa v meste postupne usilujú venovať všetkým problémovým úsekom ciest a chodníkov. ,,Mesto Ružomberok má niekoľkoročný investičný dlh v tejto oblasti a výpočet hovorí, že ak by sme chceli komplexne rekonštruovať LEN najproblematickejšie cestné komunikácie v dĺžke viac ako 92 kilometrov (celková plocha v m2: 543 966, z toho poškodených m2: 78 683) stálo by to takmer 2 mil. eur,” vysvetlil Kubáň.

Viac o tejto téme nájdete v informatívnych správach z mestského zastupiteľstva zo dňa 28. 6. TU a TU.

,,Nechceme však prešľapovať a mieste a čakať, postupne opravíme všetky problematické cesty a chodníky,” dodal ružomberský primátor.

Fotogaléria

Zdroj: FB/Ľubomír Kubáň – primátor mesta Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.