Políciu zamestnali opití výtržníci a nájdené peňaženky, majiteľov ďalších vecí zatiaľ nezistili

Mestská polícia zasahovala na Klačne pri zranenom mužovi, v nemocnici a penzióne, kde spôsobovali rozruch agresívni muži pod vplyvom alkoholu, odovzdala tiež tri nájdené peňaženky a stále čaká na pôvodných majiteľov viacerých nájdených vecí.


Niekoľko minút pred polnocou vo štvrtok 15. marca preverovala hliadka mestskej polície telefonické oznámenie, že na ulici Veterná na sídlisku Klačno leží muž. Motohliadka našla na mieste obyvateľa sídliska, ktorý mal na hlave opuch a krvácal, privolala mu rýchlu zdravotnícku pomoc, ktorá ho odviezla na ošetrenie do nemocnice.

V nemocnici na internom oddelení mali rušnú nočnú službu aj v pondelok 12. marca, keď tam poskytli vyšetrenie opitému mužovi. Ten sa k ošetrujúcemu personálu správal agresívne ešte aj po príchode hliadky. Dožadoval sa hospitalizácie, hoci na to nebol nijaký dôvod. Pre mestských policajtov išlo o známeho muža, s ktorým už prišli do styku viackrát. Väčšinou sa pod vplyvom alkoholu chcel ubytovať v útulku pre ľudí bez strechy nad hlavou. Pre svoje agresívne správanie musel muž opustiť nemocnicu.

V utorok 13. marca zasahovala mestská polícia na základe telefonického oznámenia v penzióne v Bielom Potoku. Po príchode na miesto našli 48-ročného muža, ktorý chodil po podniku, búchal dverami a správal sa agresívne. Príčinou takéhoto konania bolo pravdepodobne množstvo požitého alkoholu. Podľa svedkov muž úmyselne úderom päsťou poškodil sklenenú výplň na vchodových dverách. Podozrivý uviedol, že majiteľovi uhradí vzniknutú škodu, avšak za úmyselné poškodenie cudzej veci – priestupok proti majetku – mu bola uložená bloková pokuta.

Polícia odovzdala tri peňaženky s osobnými dokladmi a hotovosťou pôvodným majiteľom. Prvú našiel muž v piatok 9. marca na ulici Bystrická, o deň neskôr našiel jednu pri nákupnom centre Ružomberčan, a v utorok 13. marca doniesol na mestskú políciu ďalšiu peňaženku obyvateľ Liskovej, ktorú našiel v Parku Š. N. Hýroša.

Nájdené veci

Nie všetky nájdené veci mohla mestská polícia vrátiť ich majiteľom, pretože nie je možné ich zistiť. Ide napríklad o:
– notebook Lenovo, nájdený ráno v sobotu 10. marca
– horský bicykel značky OLPRAN PHANTOM, strieborno-modrej farby, našli ho v nedeľu 4. marca na ulici Malý Závoz
– mobilný telefón Lenovo Vibe čiernej farby, tento našli ešte v nedeľu 28. februára na Hlavnej stanici

Nájdené veci  boli vzaté do úschovy na útvar mestskej polície, kde si ich môžu prevziať majitelia, ktorí sa hodnoverne preukážu ako ich vlastníci.