Pomôžu vtáčikom prežiť zimu

V základných školách v Ružomberku pribudli nové vtáčie búdky. Žiaci sa dozvedeli aj o živote vtákov a vhodnej potrave pre ich prikrmovanie.

Búdky zhotovili žiaci pod vedením Michala Baláža zo Slovenskej ornitologickej spoločnosti, Miroslava Vierika z Mestských Lesov a Františka Hanesa z Občianskeho združenia Ružomberčania pomáhajú Ružomberčanom. Umiestnili ich na stĺpiky na školskom dvore.

„Deti si zhotovili búdky samé z vopred pripravených častí. Takto k nim nadobudnú iný, osobnejší vzťah. To čo si urobia sami, si vedia aj vážiť. Navyše, pri spoločnej práci sa stmeľuje kolektív,“ povedal autor a iniciátor myšlienky F. Hanes.

Prednášky o živote a potrave pre vtáčikov

Pravidelným prikrmovaním pomôžu vtáčikom prežiť zimu a chrániť ich pred uhynutím. Osádzaniu a zhotovovaniu búdok predchádzali prednášky o živote vtákov, ich sťahovaní a potrebe pomáhať tým, ktoré u nás ostávajú počas chladných mesiacov.

Žiaci sa tiež dozvedeli, ktorá potrava je vhodná na ich prikrmovanie a ktorá nie. Mohli si tiež vyfarbiť vtáčikov podľa obrázkov a aj zahrali sa pexeso s vtáčím motívom.

Fotogaléria

Foto: Lívia Dvorská

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.