Poznáme vicemajstra Fortuna ligy za sezónu 2021/2022

Ružomberskí futbalisti zvíťazili v nedeľu v predposlednom kole Fortuna ligy na trávniku DAC Dunajská Streda 2:3. O výhre Ružomberčanov rozhodla technická paráda Tomáša Bobčeka.

Už pred zápasom vedeli Ružomberčania, že v prípade zisku troch bodov z Dunajskej Stredy ostanú na druhej priečke aj poslednom kole. Ich cestu k trom bodom a druhej priečke zahatal skorým gólom z 2. minúty bývalý mládežnícky reprezentant Milan Dimun – 1:0.

Už o štyri minúty neskôr potiahol útok po pravej vertikále Bobček, ktorý na seba naviazal dvoch obrancov a prihral na opusteného Regáliho. Ružomberský ostrostrelec neváhal a vyrovnal – 1:1.

V 20. minúte rozohrali ružomberskí futbalisti signál po rohovom kope. Prihrávku mierenú pred bránku DAC trafil v najvyššom bode Mojžiš, ktorý loptu nasmeroval do odkrytej časti bránky – 1:2. O tri minúty neskôr sa do obrovskej šance dostali opäť Ružomberčania. Aktívny Bobček potiahol loptu po strede ihriska, no tesne za polovičkou ho nešetrne fauloval bývalý ružomberskí futbalista Kružliak.

Pár minút pred koncom prvého polčasu mohol vyrovnať Dimun, no Krajčírik mu to pohotovým zákrokom nedovolil. V nadstavenom čase sa do šance dostal aj Regáli, no vysoko ľavačkou prekopol.

Druhý polčas narobil hráčom ,,Ruže” problémy

Druhý polčas začali aktívnejšie domáci hráči. Niekoľko streleckých príležitostí sa im však nepodarilo využiť. V 76. minúte potiahli útočnú akciu Gerec a Fabiš. Druhý menovaný prenikol s loptou až do šestnástky a prihral Bobčekovi, ktorý technickou parádou prekonal brankára DAC – 1:3.

V 84. minúte strelil kontaktný gól po obrovskej chybe Krajčírika Krstovič – 2:3. Aj napriek tomu, že hráči DAC donútili Ružomberčanov svojou aktívnou ofenzívnou hrou v závere zápasu brániť, gól sa im už streliť nepodarilo. Zápas sa tak skončil výhrou Ružomberčanov a definitívou 2. miesta vo Fortuna lige v sezóne 2021/2022.