Prvé posily Ružomberčanov. Pod Čebrať prichádza Adam Tučný a Adam Morong

MFK Ružomberok ohlásil príchod dvoch nových posíl. Fotografia: MFK Ružomberok (koláž)
Slovenský mládežnícky reprezentant do 21 rokov Adam Tučný prichádza z Trenčína k aktuálnemu vicemajstrovi Slovenska na tri sezóny. Krátko po ňom ohlásili Liptáci aj príchod druhej posily Adama Moronga zo Serede.

Dvadsaťročný stredopoliar, ktorý začínal s futbalom v rodnej Dunajskej Strede, podpísal s Liptákmi kontrakt na tri roky. Vo svojej doterajšej kariére hral Adam Tučný aj za Slovan Bratislava, kde pôsobil v mládežníckych tímoch. V roku 2019 následne prestúpil zo Slovana do AS Trenčín. V jeho drese si pripísal 39 ligových štartov.

V uplynulej sezóne nastúpil v 22 zápasoch, pričom zaznamenal 3 góly a 2 asistencie. Svoj strelecký účet si obohatil aj v Slovnaft Cupe, v ktorom otvoril skóre osemfinálového zápasu proti druholigovému Humennému. V septembri minulého roka zaznamenal Adam Tučný debut v slovenskom národnom drese do 21 rokov, keď nastúpil na záver kvalifikačného stretnutia proti Litve, ktorí mladí Slováci vyhrali 3:1.

Ružomberský tréner Peter Struhár, ktorý nedávno predĺžil zmluvu s Liptákmi, bol nadšený zo získania perspektívneho mladého hráča. „Je to talentovaný futbalista, ktorý má azda najlepšiu ľavú nohu v našej lige. Ide o zaujímavého hráča, ktorý môže nastupovať na krídle i pod hrotom. Jeho prednosťou je takisto mladícka dravosť,“ povedal staronový kormidelník „Ruže“.

Pod Čebraťom bude pôsobiť aj Adam Morong

Len niekoľko hodín po podpise zmluvy s Adamom Tučným, predstavilo vedenie ružomberského klubu druhú letnú posilu. Zo Serede prichádza na Liptov 28-ročný stredopoliar Adam Morong, ktorý podpísal s Ružomberkom zmluvu na dva roky.

Ofenzívny stredopoliar, ktorý pôsobil v Seredi od roku 2016, doposiaľ odohral v najvyššej slovenskej súťaži 125 zápasov, v ktorých zaznamenal 12 gólov. V uplynulej sezóne si Adam Morong pripísal na svoje konto 25 štartov vo Fortuna lige, v ktorých trikrát skóroval a zaznamenal 5 asistencií. Keďže Ružomberok skončil na krásnom druhom mieste, je to veľká výzva a chcem sa s ňou popasovať čo najlepšie,“ uviedol ofenzívny univerzál krátko po podpise zmluvy.

Napriek tomu, že ŠKF Sereď obsadila v nedávno skončenej sezóne slovenskej ligy výborné 5. miesto, v budúcom ročníku sa vo Fortuna lige nepredstaví. Dôvodom je neudelenie licencie, keďže Seredčania kvôli nevyhovujúcemu štadiónu museli hrávať svoje zápasy na inom štadióne. Paradoxom je, že posledný zápas sezóny hrala Sereď práve v Ružomberku, ktorému podľahla 3:1 a s najvyššou súťažou sa tak rozlúčila prehrou.

Leto Liptákov v znamení pohárových povinností

Ružomberčania majú momentálne krátku prestávku, keďže ich onedlho čakajú povinnosti v pohárovej Európe. Už v pondelok 6. júna odštartujú Liptáci letnú prípravu, ktorej úvod absolvujú v domácom prostredí na Liptove. V rámci nej má „Ruža“ naplánované prípravné stretnutie s druholigovým Humenným (15. júna).

Následne v dňoch od 17. do 23. júna absolvujú Ružomberčania sústredenie v Rakúsku, v rámci ktorého majú predbežne naplánované prípravné stretnutie s účastníkom 2. nemeckej Bundesligy Fortunou Düsseldorf (22. júna). Po návrate zo sústredenia odohrá „Ruža“ v posledný júnový deň prípravný duel s poľským tímom GKS Katowice.

Vo štvrtok 7. júla čaká na Liptákov úvodný zápas 1. predkola Európskej konferenčnej ligy UEFA. O týždeň neskôr (14. júla) sa uskutoční odvetný duel. Začiatok novej sezóny Fortuna ligy je predbežne stanovený na víkend 16. – 17. júla.

V slovenskej lige, napriek nedávno skončenej sezóne, ešte momentálne prebieha súboj o poslednú miestenku do predkola Európskej konferenčnej ligy. V nej sa predstaví víťaz finálového stretnutia Dunajská Streda – Trenčín, ktoré sa uskutoční už dnes v MOL Aréne.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.