Remíza v liptovskom futbalovom derby

Ružomberok stratil body s Liptovským Mikulášom. Foto: Rudo Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v sobotu 15. októbra v rámci 14. kola Fortuna ligy s MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1. V druhom tohto sezónnom derby išlo už o druhú remízu.

Ružomberskí futbalisti po viacerých bodových stratách zvíťazili na horúcej pôde v Podbrezovej a zvládli papierové predpoklady a doma porazili aj Skalicu 2:0. Víťaznú sériu si chceli predĺžiť aj v zápase s Liptovským Mikulášom, čo sa im však nepodarilo.

Úvod zápasu lepšie zachytili domáci hráči. V 5. minúte po priamom kope Fabiša skončila lopta tesne vedľa brány. O tri minúty neskôr to na brankára hostí  vyskúšal Gerec, no ani jeho pokus neohrozil bránu Sváčka. „Úvod zápasu sme mali lepší. Vytvorili sme si tri dobré príležitosti, žiaľ neboli sme dostatočne efektívny,“ povedal na pozápasovej tlačovej konferencii lodivod domácich Peter Struhár.

V 20. minúte sa dostal do šance ružomberský odchovanec obliekajúci mikulášsky dres Erik Jendrišek. Jeho pätičku však Krajčírik chytil. O deväť minút neskôr to na Krajčírika vyskúšal z diaľky Václavík a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 0:1. „Urobili sme individuálne chyby, ktoré sa týkali defenzívy a Václavík pekne skóroval,“ povedal k inkasovanému gólu Struhár.

Zvyšok prvého polčasu sa už hráčom Ružomberka nepriaznivý stav zvrátiť nepodarilo a do polčasovej prestávky tak šli s jednogólovým deficitom na súpera z Liptovského Mikuláša.

Rýchly vyrovnávajúci gól

Hneď v úvodnej trojminútovke druhého polčasu sa podarilo ružomberským futbalistom vyrovnať. Po Chrienovom centri vyskočil najvyššie Regáli, ktorí prehlavičkoval brankára hostí – 1:1.

V 78. minúte mohli zvrátiť nepriaznivý stav domáci futbalisti. Ponúknutú šancu z priameho kopu však nevyužil Chrien, keď svoj pokus napálil nad bránu Sváčka. V závere polčasu mohol druhý gól pridať Regáli, no ani jeho hlavička nebola dostatočne nebezpečná na ohrozenie Sváčekovej brány.

Skóre sa už do záverečného hvizdu nemenilo a tak sa oba liptovské tímy rozišli so ziskom bodu po remíze 1:1.

Derby cez kopec

Najbližší zápas odohrajú ružomberskí futbalisti už túto sobotu 22. októbra na domácom trávniku s  Duklou Banská Bystrica. Úvodný výkop je naplánovaný o 15:00 hod.

Tento fortunaligový zápas  15. kola bude veľmi špecifický najmä pre oba fanúšikovské tábory, ktoré sa naposledy v tomto veľkom derby stretli v rámci najvyššej súťaže pred siedmimi rokmi.

Ružomberčanov však čaká ešte predtým pohárový skúška s Devínskou Novou Vsou, ktorej výkop je naplánovaný na stredu 19. októbra o 15:00 hod.

Fortuna liga – 14. kolo:

MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1 (0:1)

Góly: 48. Regáli – 29. Václavík. Žlté karty: 4. Mihál, 39. Gerát, 71. Gaži. Rozhodovali: Gemzický – Vass, Čajka. Diváci: 1492.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš (49. Morong), Maslo, Mojžiš, Madleňák – Chrien, Zsigmund, Luterán (70. Rakyta), Regáli – Bobček (70. Kelemen), Gerec.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Sváček – Totka, Filinský, Bedecs, Mihál – Župa, Václavík, Gerát, Staš (86. Káčerík) – Gaži (90. Laura), Jendrišek (86. Voško).