Remíza v nabitej atmosfére. Slovan oslavoval v Ružomberku titul

Ružomberskí futbalisti remizovali v piatok 15. apríla v rámci 28. kola Fortuna ligy so Slovanom Bratislava bezgólovým výsledkom 0:0.

Premiéru v zápase dostala nová svetelná tabuľa, ktorú stihli namontovať v priebehu týždňa tesne pred zápasom so Slovanom Bratislava. Do úvodnej gólovej šance sa dostal Čavrič v 2. minúte, keď jeho strela skončila nad brvnom. V 7. minúte zneškodnil pokus Mustafiča brankár Krajčírik.

V 35. minúte chyboval vo výbehu Krajčírik, no Madleňák strelu na prázdnu bránu zblokoval. V závere zápasu sa Ružomberčania dostali do dvoch dobrých šancí. Z priameho kopu to do centra diania poslal Domonkos, no adresátom bol hráč belasých, ktorý loptu odvrátil na rohový kop.

V 51. minúte sa dostal Čavrič do gólovej šance na brankára, ktorú prekazil svojim zákrokom stredový obranca Ján Maslo, za čo mu bola udelená najprv žltá karta, no neskôr po posúdení cez VAR červená. V 63. minúte sa dostal do sľubnej šance Boďa, no ani jemu sa nepodarilo presadiť.

V 68. minúte sa Ružomberčania stiahli viac menej do obrany. Krajčírik zneškodnil hlavičkový pokus najmenšieho hráča na ihrisku Rabiuho, v 75. minúte zneškodnil strelu Šaponjiča do horného rohu bránky. O tri minúty neskôr sa opäť dostal do šance Šaponjič, keď prepálil svätiňu domácich. Ešte v závere zápasu to na pozorného Krajčírika vyskúšal aj Agbo, no ani ten svojou prudkou strelou nepochodil. Zápas sa skončil remízou 0:0, čo rozhodlo o štvrtom belasom titule za sebou v slovenskej Fortuna lige.

Atmosféra 3000 divákov naposledy na Európskej lige

Podobnú atmosféru naposledy zažili ružomberskí futbalisti na predkole Európskej ligy proti Levski Sofia. Skvelá atmosféra pomáha k atraktívnosti zápasu. „Chceli sme od začiatku lepšie vstúpiť do dnešného zápasu, lebo sme chceli, aby sme trošku strhli divákov na svoju stranu a tým pádom vytvorili tlak na Slovan,“ povedal na pozápasovej tlačovej konferencii tréner MFK Peter Struhár.

Ružomberčania robili belasým problémy najmä po štandardných situáciách. „V prvom polčase sme hrozili zo štandardiek. Kopali sme ich celkom dobre, ale nejako sme sa tam nedostávali. Do druhého polčasu sme museli urobiť dve vynútené zmeny. Podľa mňa to dosť ovplyvnilo našu hru,“ rozhovoril sa Struhár

Dve vynútené striedania do začiatku druhého polčasu na strane Ružomberka neznačí nič dobré. „Regáli mal problém s chrbtom, narazenie. Mojžiša zase ťahali slabiny, takže sme nechceli riskovať, ale asi by ani nemohli hrať. Museli sme zareagovať a striedajúci hráči nezachytili zápas,” povedal lodivod MFK k zraneniam dvoch kľúčových postáv ružomberskej zostavy.

Po úvodných vystriedaniach zranených hráčov a červenej karte Masla sa Ružomberčania snažili už iba ubrániť výsledok 0:0. Zamerali sme sa na obranu. Za to musím celý tím pochváliť, že si v defenzíve plnili úlohy aj možno v takej inakšej zostave, že sme museli reagovať. Fabiša sprava dať na stredného obrancu, ale chalani sa toho dobre zhostili,” povedal k defenzívnej hre svojho tímu Struhár.

Potlesk patrí aj brankárovi Krajčírikovi, ktorý svojim zákrokmi zabezpečil bod pre Ružomberok. „Krajčírik mal dobrý zákrok, ktorý nás v dôležitom momente veľmi dobre podržal. Potom si myslím, že Slovan nemal až také vyložené šance. Chcel by som mu pogratulovať k štvrtému titulu v rade. Bod beriem veľmi rád hlavne kvôli chalanom, že to tam oddreli a majú taký bonus, bod z dnešného zápasu. Aj keď aj my sme išli do toho s tým, že chceme hrať na víťazstvo,“ dodal na tlačovej konferencii lodivod Struhár.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš (46. Mrva), Madleňák – Luterán (56. Ďungel), Kochan – Rymarenko (80. Bobček), Domonkos, Regáli (41. Gerec) – Boďa

ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Pauschek (72. Holman), Kashia, Božikov, De Marco – Kankava, Rabiu (90. Agbo) – Green (72. Hrnčár), Mustafić (90. Da Silva), Zmrhal – Čavrić (55. Šaponjić)

Žlté karty: 73. Mustafić, 77. Holman, 89. Rabiu

Červená karta: 55. Maslo

Rozhodovali: Marhefka – Hancko, Weiss