Reprezentant Martin Regáli opúšťa Ružomberok

Martin Regáli sa sťahuje do Belgicka. Foto: Rudolf Maškurica.
Martin Regáli sa sťahuje do Belgicka. Foto: Rudolf Maškurica.

Slovenský futbalový reprezentant Martin Regáli prestupuje z MFK Ružomberok do belgického klubu KV Kortrijk. Na sociálnych sieťach to oznámil jeho už bývalý zamestnávateľ.

29-ročný ofenzívne ladený hráč bude bojovať o ligovú záchranu belgického celku KV Kortrijk, ktorý sa nachádza na 16. priečke v pásme zostupu, keď v doterajších osemnástich kolách získali jeho hráči 15 bodov za 4 výhry, 3 remízy a 11 prehier.

Martin Regáli prišiel do Ružomberka v lete 2019 ako voľný hráč z MFK Zemplín Michalovce. Počas jeho pôsobenia v Ružomberku sa mu podarilo prebojovať s tímom do finále Slovenského pohára, získal s Ružomberkom historické druhé miesto v slovenskej Fortuna lige a odohral kvalifikačné súboje o skupinu Európskej konferenčnej ligy UEFA.

Za MFK Ružomberok strelil celkovo 36 gólov a zaznamenal 9 asistencií. Jeho odhadovaná trhová hodnota sa pohybuje okolo 550-tísic eur. Zmluvu s Belgičanmi podpísal do konca sezóny 2023/2024 s opciou na ďalšie dva roky. „Som si vedomý, že belgická súťaž je náročná a nečaká ma tam nič ľahké,“ povedal k svojmu pôsobisku slovenský reprezentant M. Regáli.

Pre odchovanca prešovského futbalu pôjde o prvé zahraničné pôsobisko v jeho profesionálnej kariére. „Odmala som túžil raz hrať v cudzine a teraz sa môj sen aj naplnil,“ dodal po spečatení prestupu Regáli.

Prvé minúty v reprezentácii

Jeho výborné výkony v ružomberskom drese neušli ani reprezentačným trénerom Tarkovičovi a neskôr Calzonimu, vďaka ktorým si obliekol Regáli najcennejší dres. V národnom tíme debutoval v marci 2022 v zápase proti Nórsku.

Belgicku bude obliekať rovnaký dres ako jeho bývalý súper zo slovenských ligových trávnikov Didier Lamkel Zé, ktorý pôsobil vo farbách DAC Dunajská Streda v sezóne 2021/2022. Jeho novým trénerom bude Bernd Stock, ktorý na Slovensku pôsobil v rovnakom klube ako Didier Lamkel Zé v sezóne 2020/2021.

Svoje prvé minúty si môže na svoj účet pripísať už v nedeľu 8. januára proti domácemu Leuven.

Zdroj: MFK Ružomberok

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Okrem písania pre RK magazín, trénujem mládež vo futbale v mestskej časti Černová.