Ruža nezvíťazila ani do tretice

Ruža stratila body aj v Trenčíne. Foto: Rudo Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v sobotu 29. októbra v rámci 16. kola Fortuna ligy s AS Trenčín zhodne 0:0. Mrzieť ich môže najmä nevyužitá „presilovka“ od deviatej minúty zápasu.

O tom, že sú Ružomberčania v lige remízovými kráľmi netreba diskutovať. Rovnako ako tomu bolo aj v predošlých sezónach, podobná je aj tá súčasná.

Úvodnú príležitosť zápasu mali na svojich kopačkách hostia z Ružomberka. V 2. minúte skúšal prepáliť brankára Kukučku Zsigmund, jeho pokus bol však neúspešný. V 9. minúte dostal Emeka druhú žltú kartu a musel sa predčasne porúčať pod sprchy. „Našou aktívnou hrou sme si zaslúžili ísť do početnej prevahy. Trenčín dostal červenú kartu zaslúžene,“ povedal na pozápasovej tlačovke tréner hostí Peter Struhár.

O jedenásť minút neskôr sa zranil aktívny Zsigmund, ktorý musel pre zdravotné patálie striedať. O minútu neskôr strieľal na Krajčírikovu bránu Bainovič, taktiež neúspešne. V 36. minúte to skúšal z diaľky aj Luterán, no ani ten neuspel.

V závere polčasu to vyskúšal na brankára Kukučku aj najlepší strelec Ružomberčanov v aktuálnej sezóne Martin Regáli, avšak ani jeho pokus nebol dostatočne nebezpečný aby prekonal brankára. Do polčasovej prestávky teda odišli oba tímy za bezgólovej remízy 0:0.

Tréner ostal z výsledku sklamaný

V 50. minúte sa osmelili aj domáci futbalisti, keď Soaresovu strela spoza veľkého vápna letela nad Krajčírikovu bránu. O jedenásť minút neskôr to namieril z priameho tesne nad Tučný. Vzápätí nad hlavičkoval aj na druhej strane Ibrahim.

V 74. minúte zasahoval v šestnástke brankár Krajčírik, ktorý chytil strieľaný center Soaresa. O minút neskôr mohol Regáli otvoriť skóre zápasu, no jeho hlavička skončila za bránou. V závere zápasu si už Ružomberčania nevedeli vytvoriť príležitosti na gól a tak sa oba tímy rozlúčili po bezgólovej remíze 0:0.

Nevyužité strelecké príležitosti z prvého polčasu stáli ružomberských futbalistov body. „Do Trenčína sme šli s tým, že tu chceme získať všetky tri body. Priebeh zápasu ukazoval, že sa nám to môže podariť,“ zosumarizoval úvod zápasu lodivod MFK Ružomberok.

Tréner pomenoval aj chyby, na ktorých Ružomberčania strácajú túto sezónu body. „Máme problém s efektivitou, čo sa potvrdilo aj dnes. Bod je pre nás dnes málo,“ dodal Struhár nespokojne.

Tri ligové kolá a jeden pohárový duel

Ružomberskí futbalisti zakončia túto sezónu posledným zápasom s DAC Dunajská Streda18. novembra. Dovtedy ich však čakajú ešte ligové zápasy so Zlatými MoravcamiSlovanom Bratislava a pohárový duel so Skalicou.

Jarnú časť sezóny odštartujú ligovým kolom 11. februára na domácom ihrisku proti MFK Zemplín Michalovce.