Ružomberčania ovládli krajské derby štvrtýkrát v sezóne

Ružomberskí futbalisti zvíťazili v rámci 30. kola Fortuna ligy na domácom trávniku v krajskom derby proti MŠK Žilina. Aj napriek nepremenenej penalte z polovice prvého polčasu vyhrali rozdielom triedy 3:0.

Úvod zachytili lepšie Ružomberčania. V 7. minúte sa dostali k rohovému kopu, ktorý zahrával Domonkos. Jeho priamy center zužitkoval hlavou Mrva, no trafil iba spojnicu Belkovej brány. V 14. minúte sa do obrovskej šance dostal Bobček, no priamy pokus na brankára hostí nevyužil.

V 21. minúte odvrátil rukou Bobčekov pokus Kopas a pre Ružomberčanov bol nariadený pokutový kop. Aktívny Domonkos si mohol otvoriť strelecký účet v ružomberskom drese, no jeho pokus z bieleho bodu skvelý Belko vychytal. V 43. minúte získal v pokutovom území na čiare loptu Bobček, ktorý prihral Rymarenkovi a ten z blízka prepálil obrancov aj brankára Belka – 1:0.

V druhom polčase mali žilinskí mladíci chtivosť niečo spraviť so zápasom. Zabudli však pritom brániť, čo využil v 61. minúte Gerec na zvýšenie stavu – 2:0. O dve minúty neskôr sa dostal do sólovej akcie Bobček, keď na hranici šestnástky vyzvŕtal dvoch obrancov hostí a zvýšil skóre domácich – 3:0.

V 70. minúte po roztržke v stredovej zóne dostal červenú kartu Paur. Paurove počínanie tak definitívne pochovalo aj poslednú nádej Žilinčanov so zápasom niečo spraviť. V závere zápasu ešte spálil svoju tutovku Gerec, keď netrafil bránu Žiliny. No ani zmarený pokus ho nemusel mrzieť, keďže Ružomberčania zvíťazili nad Žilinou jasne 3:0.

Tri body delia Ružomberčanov od definitívy 2. miesta

Žilina je v hernej kríze. V lige sa trápi a v zápase s Ružomberkom im nepomohla ani výmena trénera. „Vedeli sme, v akom rozpoložení je Žilina a my sme chceli urobiť veľký krok k druhému miestu. Tak to aj od začiatku vyzeralo. Mali sme veľmi dobrý vstup,“ povedal na pozápasovej tlačovke tréner MFK Peter Struhár.

Mrzieť môžu Ružomberčanov iba nepremenené šance z úvodu zápasu. „Už pred penaltou jednu veľkú šancu mal Bobček. Hráči mali tak naprogramované hlavy, že si vôbec nepripúšťali, že by sme nevyhrali. Chalani hrali s chuťou a ľudia, čo prišli sa museli futbalom baviť. Boli sme dominantní, hrali sme vo veľkej intenzite, s emóciou. Celé mužstvo musím pochváliť za koncentráciu počas celého stretnutia. Jedným z výsledkov bola aj nula striel na našu bránu,“ dokončil Struhár.

Najbližší zápas odohrajú oranžovo-čierny v Dunajskej Strede v nedeľu 15. mája o 20:00. V prípade, že by ružomberskí futbalisti získali v tomto zápase tri body, boli by už určitým vicemajstrom Fortuna ligy za sezónu 2021/2022.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mrva, Mojžiš, Madleňák – Luterán (90.+1 Múdry), Lichý – Gerec, Domonkos (76. Rakyta), Rymarenko (86. Macejko) – Bobček (76. Úradník)

MŠK Žilina: Belko – Kopásek, Kopas, Minárik (46. Leitner), Owusu – F. Mráz (59. Sauer), Stojchevski (79. Myslovič), Iľko (88. Jambor) – Kaprálik (79. Slebodník), Paur, Ďuriš

Góly: 43. Rymarenko, 60. Gerec, 63. Bobček

Žlté karty: 69. Domonkos, 82. Rakyta – 24. Kopas

Červená karta: 69. Paur

Rozhodovali: Smolák – Weiss, Jekkel