Ružomberčania ukončili sústredenie v Turecku víťazstvom nad Dynamom Moskva

Ružomberčania v zimnej príprave. Foto: MFK Ružomberok
Ružomberskí futbalisti odohrali v utorok 1. februára svoj posledný prípravný zápas na sústredení v tureckom Beleku. Ruský veľkoklub Dynamo Moskva zdolali po góloch Lichého a Rymarenka 2:1.

Futbalisti spod Čebraťa mali aktívnejší vstup do zápasu, no ako prvý v zápase inkasovali. V 14. minúte šiel do vedenie po veľkej chybe ružomberskej obrany ruský celok gólom Tyukavina – 0:1. Veľkú šancu na odpoveď dostal Bobček už o niekoľko minút, no loptu za chrbát Leshchuka neposlal.  V 25. minúte sa po krásnej tímovej akcii Regáliho, Madleňáka a Lichého presadil posledný menovaný a záporné skóre vyrovnal na 1:1.

Po zmene strán v úvode druhého polčasu vybojoval Bobček svojou aktívnou ofenzívnou činnosťou priamy kop z 20 metrov. Exekútorom priameho kopu bol Rymarenko, ktorý poslal loptu tesne nad. Hráči Dynama sa mohli v 62. minúte dostať do opätovného vedenia v zápase, no ruského reprezentanta Smolova zmazal Krajčírik svojím pohotovým zákrokom. Dvanásť minút pred koncom zápasu rozhodol o výhre Ružomberka Rymarenko 2:1.

Ružomberčania tak zakončili sústredenie v Turecku cennou výhrou nad ruským veľkoklubom Dynamom Moskva 2:1. V zimnej príprave odohrali dovedna sedem zápasov, v ktorých vyhrali šesť krát a premožiteľa našli iba v jednom zápase s albánskym FC Ballkani. Generálku na ligu absolvujú proti poľskému GKS Jastrzebie, ktorého dres obliekajú dvaja Slováci obranca Oliver Podhorín a útočník Marek Fábry. Ružomberčania začnú jarnú časť 12. februára na domácom trávniku proti MŠK Žilina.

Tréner Struhár neskrýval spokojnosť so sústredením a výhrou nad Dynamom Moskva

Nielen futbalisti, ale aj celý trénerský štáb musel mať po utorňajšom zápase s ruským celkom úsmev na tvári. Kvalitní súperi však môžu ružomberských futbalistov len preveriť. „Určite to bol náš najlepší výkon v príprave, hoci vyskytli sa i veci, s ktorými som nebol úplne spokojný. Bolo tam niekoľko ľahkých strát lôpt,” povedal k slabšej stránke svojho tímu šéf trénerskej lavičky Peter Struhár.

Aj napriek viacerým chybám však Ružomberčania dokázali otočiť nepriaznivé skóre a nad ruským celkom zvíťazili. „Treba si však uvedomiť, kto stál proti nám. Silný tím, vystuženými viacerými veľkými individualitami. Samozrejme, teší ma, že moje mužstvo neťahalo za kratší koniec povrazu, naopak, dovolím si povedať, že sme v tomto zápase mali navrch. Chalani veľmi dobre kombinovali, vytvorili si tiež sľubné strelecké príležitosti. Hrali aktívne, dobre napádali, čo súperovi robilo problémy. Netajím, chceli sme si tento zápas užiť, čo sa aj stalo,“ dodal spokojne Struhár.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.