Ružomberčania získali tri body aj so Žilinou a smerujú do pohárovej Európy

Ružomberskí futbalisti zvíťazili v piatok 1. apríla v rámci 26. kola Fortuna ligy na štadióne pod Dubňom s domácou Žilinou 2:0. O víťazstve rozhodol šiestym gólom v sezóne Boďa, v závere zápasu pridal poistku Regáli.

Už ako keby tradične, boli Ružomberčania od úvodu zápasu aktívnejší. V 3. minúte sa dostal po Madleňákovej prihrávke do šance Domonkos, ktorý loptu hlavou umiestnil iba do náručia brankára Belka. Potom to Ružomberčania začali skúšať najmä z diaľky. V 5. minúte to vyskúšal aktívny Madleňák strelou spoza šestnástky, no žilinský brankár stál na svojom miestne.  O sedem minút neskôr sa k strele spoza veľkého vápna dostal aj Fabiš, no ani jeho strela nenarobila problémy brankárovi domáceho celku.

V 16. minúte sa dostali Ružomberčania k priamemu kopu potom ako hráč Žiliny fauloval prenikajúceho Rymarenka tesne pred šestnástkou. Už tradičný exekútor priamych kopov z blízka, to nenamieril zle, no Belko stál na mieste a gólu opäť zabránil. V 27. minúte sa do šance dostal Domonkos, ktorého strelu opäť vychytal vynikajúco chytajúci Belko.

V 53. minúte sa do šestnástkové priestoru dostal z ľavej vertikály Regáli, ktorý loptu poslal vysoko nad brankára Belka. Po dvoch minútach hry sa Ružomberčania dostali do protiútoku, keď Rymarenko poslal dlhý pas za obranu Boďovi, ten v stopercentnej šanci na brankára nezaváhal a otvoril skóre zápasu – 0:1.

V 79. minúte sa dostal do šance Gerec, ktorého strelu smerujúcu pod brvno vychytal Belko. Po troch minútach vybojoval v defenzívnej fáze loptu Ďungel a potiahol útok, ktorý sa skončil jeho strelou na úspešného brankára Belka. V závere nadstaveného času sa dostali Ružomberčania do posledného protiútoku v zápase, keď Ďungel poslal na druhý krát presný pas na Regáliho, ktorý zvýšil skóre zápasu – 0:2.

Bližšie k pohárovej Európe

Radosť po zápase so Žilinou neskrýval ani tréner Struhár: „Predviedli sme fantastický vstup. Hráči plnili taktické pokyny do bodky. Za prvý polčas sme mohli streliť tri – štyri góly. Vychádzali nám pressingové situácie, len ma mrzí, že sme neboli efektívnejší. V druhom polčase súper preskupil rady, my sme si počkali, dali gól a v závere pridali ešte jeden.”

Ružomberčania sa týmto víťazstvom značne priblížili k vysnenej pohárovej Európe. V úvode sezóny výsledky Ružomberčanov neboli ideálne, keď zbierali veľmi identicky ako v minulých sezónach veľké množstvo remíz. Tím sa však pozdvihol a víťaznou šnúrou v jarnej časti iba dokončuje to, čo spolu vytvorili na jeseň.

Aj napriek odchodu dvoch ofenzívnych stredových lídrov Takáča a Kostadinova nevidno na výsledkoch pokles. Práve naopak, príchod Domonkosa a Lichého je takmer identickým nahradením hráčov, ktorí v zimnom prestupovom období opustili káder MFK Ružomberok.

MŠK Žilina: Belko – Minárik, Kopas, Leitner (46. B. Anang) – Ďuriš, Mráz, Gono (46. Myslovič), Sauer (84. Owusu), Paur (84. Jambor) – Jánošík (46. Kaprálik), Rusnák

MFK Ružomberok: Krajčírik – Madleňák, Mojžiš, Maslo (62. Mrva), Fabiš – Luterán – Rymarenko (81. Ďungel), Kochan, Domonkos (46. Múdry), Regáli – Boďa (68. Gerec)

Góly: 55. Boďa, 90.+2 Regáli

Žlté karty: 15. Leitner, 37. Paur – 37. Luterán, 45. Regáli

Rozhodovali: Kružliak – Štrbo, Jekkel