Ružomberčanka Simona Koreňová víťazkou šachového turnaja

Na 25. ročníku šachového turnaja Open Ružomberok 2022 sa zúčastnilo 65 hráčov z celého Slovenska. Foto: Natália Zelnická
V prvej polovici septembra sa v Hoteli Kultúra konal 25. ročník tradičného šachového turnaja O pohár primátora mesta Ružomberok – OPEN Ružomberok 2022. Turnaja sa zúčastnili 65 hráčov z celého Slovenska.

„OPEN Ružomberok sa ako jedno z mála podujatí na Slovenku konal aj počas Covidu. Prešli sme vtedy na limitujúci počet hráčov a vytvorili sme uzavretú variantu podujatia CLOSED Ružomberok. V troch turnajoch sa stretlo 56 šachistov, kde sa každého turnaja mohlo zúčastniť maximálne 18 hráčov a prví šiesti postúpili do finále, kde sa potom rozhodlo o víťazovi,“ poznamenal predseda ružomberského šachu a riaditeľ podujatia Marek Zelnický.

„Bol to zaujímavý formát, ale hráčom chýbal kontakt, keďže aj v tejto variante sa hralo v troch miestnostiach a tak v jednej hracej sále bolo maximálne 6 hráčov. Tohtoročný OPEN Ružomberok už bol opäť v otvorenom formáte, mohli sme obsadiť všetky priestory v Hoteli Kultúra a tak vedľa seba odohrať pekný turnaj,“ uzavrel Zelnický.

Suverénne víťazstvo veľmajstra M. Maníka

Víťazom sa stal prvý nasadený veľmajster Mikuláš Maník z Prakoviec, ktorý po 6 výhrach a jednej remíze suverénne ovládol turnaj. Na druhom mieste so stratou 1 bodu a zároveň kategóriu junior vyhral 15-ročný Popradčan Šimon Rybka, tretí bol Jakub Kovaľ z Prešova.

Z Ružomberčanov sa najviac darilo Petrovi Ambrozimu, ktorý uhral 5 bodov a skončil na 9. mieste. Kategóriu žien a zároveň junioriek vyhrala domáca Simona Koreňová so 4,5 bodmi. Podujatie zorganizoval Šachový klub Ružomberok s podporou mesta Ružomberok.

Zdroj: PR ŠK Ružomberok

Fotogaléria

Foto: Natália Zelnická

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.