Ružomberské basketbalistky opäť pocestujú do Banskej Bystrice

Ružomberské basketbalistky čaká v zápase 1. kola Niké extraligy žien ŠKP Banská Bystrica. V zápase s Bystričankami sa stretnú už túto sobotu o 18. hodine v Banskej Bystrici.

Ružomberčanky odohrali v stredu prvý ligový zápas ako predohrávku 4. kola proti bystrickým „Sovám“ z UMB.

Majstrovský zápas 4. kola, ktorý sa mal odohrať pôvodne až o 3 týždne neskôr bol presunutý na skorší termín z dôvodu účasti MBK Ružomberok v Európskom pohári. Minulo ročnému majstrovi nechceli bansko-bystrické sovy nič nechať na darmo.

Už od úvodu zápasu sa ružomberským basketbalistkám podarilo vytvoriť náskok nad „Sovami“ o 22 bodov, za asistencie bezchybnej obrany. Po prvom aj poslednom koši domácich hráčok z 1. štvrtiny sa podarilo Ružomberčankám ešte do konca štvrtiny zvýšiť ich skóre na celkových 26 bodov.

Už od úvodu druhej tretiny sa pomaly zvyšovala aj strelecká efektivita domácich hráčok. Po konci prvého polčasu ukazovala tabula skóre 9:54 v prospech ružomberských „žabiek“.

Počas 3. štvrtiny sa bystrickým Sovám nepodarilo zápas zdramatizovať. Aj v tejto tretine sa Ružomberčankám podarilo zvýšiť svoj náskok o ďalších 20 bodov.

V 4. štvrtine nechal tréner vyrotovať celú zostavu vrátane hráčok, ktoré nedostávajú až takú veľkú minutáž v ťažších zápasoch. Po poslednej 4. štvrtine svietilo na tabuly skóre 23:97 v prospech hostiek.

Za zmienku stojí výkon troch najúspešnejších hráčok „Ruže“ – Američanky Graysovej, Chorvátky Burovej a slovenskej reprezentačnej rozohrávačky Stašovej. Chorvátka Burová dosiahla hneď v prvom zápase double-double za 18 bodov a 16 doskokov. Američanka Graysová dosiahla 20 bodov a Slovenka Stašová 15.

Titulná fotografia: MBK Ružomberok/Facebook.