Ružomberské Vianoce potrvajú takmer tri týždne

Ilustračná fotografia. Zdroj: archív redakcie
Mesto Ružomberok už onedlho ožije vianočnou atmosférou. Návštevníci sa môžu tešiť na tradičné vianočné trhy s bohatým kultúrnym programom, pestrú ponuku chutných vianočných dobrôt či remeselných výrobkov.  

Pravú vianočnú atmosféru odštartuje v Parku Š. N. Hýroša v utorok 5. decembra mikulášsky program pre najmenších. Zúčastniť sa budú môcť tvorivých dielní, poteší ich vystúpenie Folklórneho súboru Liptáčik či Dance Galaxy. Vrcholom večera bude tradičné symbolické rozsvietenie vianočného stromčeka v centre mesta, a to priamo sv. Mikulášom a jeho pomocníkmi anjelom a čertom. Tento rok bude centrum mesta zdobiť smrek obyčajný, ktorý samospráve podarovala ružomberská papierenská spoločnosť Mondi SCP.

„Pozývam všetkých Ružomberčanov, ale aj ľudí z blízka či z ďaleka k nám do Ružomberka. Verím, že bohatý program a pestrá ponuka predajných stánkov sú dostatočným dôvodom, prečo sa rozhodnúť pre vianočné trhy v Ružomberku, ktoré historicky prvýkrát začnú už v utorok 5. decembra a potrvajú až do soboty 23. decembra,“ povedal primátor mesta Ružomberok Ľubomír Kubáň.    

Pestrý program

Od 6. decembra bude priamo v centre mesta pred Hotelom Kultúra pokračovať vianočný program Mikulášskou diskotékou. Ružomberčanov i návštevníkov mesta vo viac ako 20 stánkoch okrem vianočného jedla a nápojov čakajú predajcovia remeselných produktov i ďalšieho sortimentu. Organizátori vianočných trhov pamätali na všetky vekové kategórie, a tak program Ružomberských Vianoc obsiahol vystúpenia žiakov základných umeleckých škôl, chrámových zborov, folklórnych skupín, divadiel, bábkohercov, hudobných skupín i sólových spevákov.

Diváci sa môžu tešiť na vystúpenia Folklórnych súborov Likava, Váh, Salatín, Liptov, Čriepky, vianočné vystúpenia si pripravili Súkromná základná umelecká škola Jánoš, SZUŠ Alkana s muzikálom o zamrznutom kráľovstve a Základná umelecká škola Ľ. Fullu. V programe Vianoce spod Rozsutca sa 8. decembra predstavia Bobáňovci – Terchovský orchester ľudových nástrojov. Do vianočných tvorivých dielní v zdobení medovníkov sa môžu záujemcovia zapojiť 15. decembra v Björnsonovom dome.

Na svoje si prídu všetky vekové skupiny

Hudobní hostia potešia aj fanúšikov rocku, jazzu, pop rocku, bluesu, hard rocku či folku. Vystúpia napríklad Team Revival z Martina, High Voltage AC/DC Tribune, Jozef a Dodo Ivaškovci, Michal David revival, domáci Kéfas, Los Bombarderos, Tomáš Mikulka či RK jazz band.

Najmladší diváci si pozrú, ako išlo vajce na vandrovku a ako to vyzeralo v perníkovej chalúpke v podaní Bábkového súboru Ofina, záhadu strateného prútika predstaví Divadlo Portál a Richard Čanaky, známy aj ako Zahrajko zo Spievankova, bude s myškou Eliškou alebo Michaelou Kocmundovou vystupovať v predstavení Cupi Lupi.

Ružomberské Vianoce organizuje KDAH v spolupráci s mestom Ružomberok, partnermi podujatia sú Mondi SCP a Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN LIPTOV.

Zdroj: Tlačová správa mesta Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.