Strata bodov po zlom výkone s Trenčínom

Ružomberskí futbalisti po zlom výkone stratili doma dva body s Trenčínom. Foto: Rudo Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok uhrali v sobotu 13. augusta v rámci 5. kola Fortuna ligy bezgólovú remízu 0:0 s AS Trenčín.

Ružomberskí tréneri začali v novej sezóne skúšať nové rozostavenie. Dôvodom je aj viacero zranených hráčov. Nové hráčske rozostavenie však „Ruži“ veľmi nesedí. Aj keď sa ružomberským futbalistom výsledkovo darí, ich forma šla rapídne dole. Veľmi podobne tomu bol pred zápasom aj AS Trenčín, ktorý sa výsledkovo trápi a po úvodnom kole vedenie klubu vystriedalo trénera Hyballu za Zimena.

Zápas začali lepšie domáci hráči, keď boli lepší na lopte. Úvodnej šance sa však chytili hostia. Madu vyslal v 6. minúte spoza šestnástky strieľaný center, ktorý minul vzdialenejšiu žrď. O dvadsaťosem minút neskôr to vyskúšal na Fruhwalda bývalý ružomberský krídeník Kmeť, no ani jeho pokus nebol úspešný. V závere polčasu mohol otvárací gól streliť Mojžiš, no jeho strelu zneškodnil Kukučka

Po polčasovej prestávke sa dostali do úvodnej šance hostia z Trenčína. Útok z pravej vertikály potiahol Demitra, po ktorého prihrávke strieľal Madu. Ani jeho pokus však nebol úspešný. V závere zápasu mohol o víťazstve rozhodnúť domáci Rakyta, no ani jemu sa nepodarilo skórovať.

Ligový zápas 5. kola sa teda skončil po veľmi slabom výkone oboch mužstiev bezgólovo 0:0

Zápasu chýbala kvalita

Tréner a ani fanúšikovia nemohli byť po zápase spokojní s predvedenými výkonmi hráčov oboch mužstiev. „Obe mužstvá nemali kvalitu vo finálnej fáze. Celkove stretnutie prinieslo málo streleckých príležitostí. Trenčín sme chceli prekvapiť rozostavením,“ povedal na pozápasovej tlačovej konferencii lodivod MFK Ružomberok Peter Struhár.

Tréner Ružomberčanov pomenoval aj najväčšie problémy v ofenzívnej pasáži hry svojich zverencov. „Problém bol v útočnej zóne, kde sme sa nedostávali do predfinálnej fázy. Musím uznať, chalani náš zámer plnili, makali, no asi to bolo viac o bojovnosti, nasadení, bežeckých výkonoch ako o futbalovej kvalite,“ dodal Struhár.

Najbližší zápas odohrajú ružomberskí futbalisti proti Zlatým Moravciam v sobotu 20. augusta. Úvodný výkop je naplánovaný na 18:00 hod.

Fortuna Liga – 5. kolo

MFK Ružomberok – AS Trenčín 0:0 (0:0)

Góly: Žlté karty: 57. Madleňák – 55. Madu , 65. Ibrahim, 74. Letenay, 90+2. Stojsavljevič. Rozhodovali: Očenáš – Vass, Kuba. Diváci: 1225.

MFK Ružomberok: Frühwald – Morong, Malý (60. Gerec), Maslo (C), Mojžiš, Madleňák – Tučný (89. Rakyta), Lichý, Luterán (81. Halabrín), Regáli (81. Macejko) – Kelemen.
Náhradníci: Ťapaj – Mrva, Fabiš, Dopater, Selecký.

AS Trenčín: Kukučka – Mičuda, Pires, Stojsavljevič, Madu (57. Kozlovský) – Lavrinčík (C) – Gajdoš, Ibrahim – Demitra (73. Witan), Kupusović (73. Letenay), Kmeť (84. Gaži).
Náhradníci: Vozinha – Bagin, Oladoye, Bainović, Ďuriška.